Підвіска із зображенням жука-скарабея дивним чином збереглася майже в ідеальному стані
Під час будівництва або ж ремонту українських доріг часто знаходять історичні артефакти. Тому з працівниками Укравтодору тісно співпрацюють історики. Іноді археологічних знахідок так багато, що відкривають виставки знайдених артефактів під час дорожніх робіт. Так, нещодавно список знахідок поповнився унікальною підвіскою, якій понад 2 тисячі років, повідомляє Укравтодор.
Під час дорожніх робіт траси Н-31 під Полтавою була виявлена підвіска у вигляді жука-скарабея. Археологи змогли встановити, що вона була виготовлена не раніше, ніж 2 тисячі років тому, ще в сарматські часи. Як така річ опинилася в степах України історикам доведеться ще дізнатися. Артефакт вже встигли охрестити містичним.
Незвичайну знахідку знайшли співробітники Науково-дослідного центру «Рятівної археологічної служби» поблизу села Підгора. Там розгорнули розкопки на місці, де повинні побудувати дорогу Н-31 «Дніпро-Решетилівка».
«Артефакт, що пролежав майже 2 тисячі років в землі, вражає досконалістю. Це перша такого типу знахідка сарматської доби», – повідомляють на сторінці у соцмережі Укравтодору.
Знайдена підвіска виготовлена з темно-синього єгипетського фаянсу. Історики припускають, що ймовірно вона була частиною намиста зі скляними прожилками.
За словами вчених, жук-скарабей був містичним символом у багатьох народів. Наприклад, амулет зі скарабеєм у древніх єгиптян символізував відродження життя. Речі з зображенням скарабея також клали в могилу для супроводу в потойбічний світ.
До речі, знахідки з двотисячолітньою історією – не найдавніші речі, які відкопували під час будівництва українських доріг. Нерідко знаходять у хорошому стані археологічні пам’ятники бронзового століття.
Нагадаємо, в Україні під час ремонту дороги знайшли унікальну монету хана Золотої Орди.