headerImage
Політична мапа

Під час заворушень у Північній Ірландії поранено 55 полісменів, заарештовано 20 протестувальників

Олег Приходько

У вуличних бійках, що тривають з 3 квітня, беруть участь й ірландці-сепаратисти, що виступають за передачу північної Ірландії до складу Ірландії, й прихильники британського уряду (юніоністи та їх радикальна частина – лоялісти)

ФОТО: ictv

Як не дивно, хвилю насильства і погромів в Північній Ірландії цього разу підняли якраз лояльно налаштовані до Лондону ірландці, а не прихильники відділення регіону від Великої Британії.

Юніоністам-лоялістам не сподобалось, що на похороні одного з видатних ірландських сепаратистів була присутня величезна кількість народу попри карантин (за законом на похороні могло бути до 30 осіб). Вони звернулися до правоохоронців, але прокуратура Белфаста минулого тижня відмовилася від претензій на адресу організаторів пишних похоронів і порушників карантину.

Це змусило лоялістів вийти на вулиці, почати підпалювати автівки; також спалено й як мінімум один двоповерховий автобус.

Вийшли з палаючими фаєрами проти них і самі сепаратисти. Між ідеологічними супротивниками зав’язалися бої із застосуванням бруківки і пляшок із «коктейлями Молотова».

Безумовно, вищенаведений привід не є єдиною причиною заворушень. Важливіша причина – наявність в угоді по Brexit між Британією і Євросоюзом особливих прав Північної Ірландії: в неї не буде прикордонного і митного контролю із членом ЄС Ірландією; товари між останньою і британським регіоном циркулюватимуть безмитно. Лоялісти вважають, що ці умови можуть в перспективі сприяти відторгненню Північної Ірландїі від Великої Британії.

Поліція щодня застосовує водомети для розгону протестувальників, але заворушення тривають без упину. За тиждень поранення отримали 55 правоохоронців. Затримано вже 20 протестувальників, усім затриманим оперативно вручені звинувачення, по них відкриті судові провадження.

Що цікаво, лоялістів за початок насильства засудила і сама влада, яку вони підтримують – британський міністр у справах Північної Ірландії Брендон Льюїс 8 квітня висловив незгоду з лоялістами. У відповідь вони звинуватили Лондон у зраді.

Нагадаємо, понад 100 актрис французьких театрів улаштували топлес-протест.

 

 

Теги розділу

арешт
Ірландія
протесты
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишилось 2 дні 17 годин

Чи захистить вступ до НАТО Україну від Росії?

Саміт НАТО схвалили комюніке, яким Україні дали зрозуміти, як і у 2008 році, що вона стане членом Альянсу, а План дій щодо членства буде невід’ємною частиною цього процесу. «Якщо врахувати контекст, це дуже добра для нас декларація. Але я завжди чесно говорю партнерам, що за добрими деклараціями мають йти добрі дії. І найкраща така дія - надання Україні ПДЧ у 2022 році», - висловився про рішення лідерів країн-членів НАТО міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. На Ваш погляд, якщо Україна колись, нарешті, стане повноправним членом Північноатлантичного альянсу, чи захистить це її від дій Росії?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


Голосування

Залишилось 8 днів 17 годин

Почему мы проигрываем в футбол?

Украинские болельщики в печали-национальная команда в отборочном туре "Евро-2020" сдала игру австрийцам и, похоже, теперь имеет все шансы с треском вылететь из престижного турнира. На Ваш взгляд, почему украинские спортсмены в последние годы не в состоянии покорить футбольный Олимп, а топчатся у его подножия?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись