headerImage
Наука і освіта

Плаквеніл та інші препарати гідроксихлорохіну не діють на вірус SARS-CoV-2 – наукове дослідження на 132 медпрацівниках

Олег Приходько

Подвійне сліпе рандомізоване плацебо-контрольоване дослідження, результати якого опубліковані 30 вересня у JAMA Internal Medicine, не підтвердило вплив діючої речовини гідроксихлорохін на коронавірус, що викликає COVID-19

Дослідники, поставивши експеримент на лікарях двох лікарень Філадельфії, штат Пенсильванія, намагалися відповісти на запитання: чи знижує 600 мг гідроксихлорохіну перорально на день ризик зараження SARS-CoV-2? Тобто чи має даний препарат противірусну дію на цей коронавірус? А відтак – чи варто приймати гідроксихлорохін для профілактики й лікування COVID-19?

Дослідження тривало чотири місяці. Воно проведене на 132 філадельфійських медпрацівниках-добровольцях, що працюють повний робочий день у стаціонарах, в яких лікують важкохворих на COVID-19. Усі учасники на початку дослідження мали негативний результат ПЛР-тесту щодо цієї хвороби і не мали її симптомів.

Половина учасників – 61 рандомно обраний медпрацівник обох статей і всіх вікових груп приймав плацебо. Ще 61 медпрацівник приймав гідроксихлорохін. Учасники дослідження не знали, плацебо чи препарат вони приймають – принаймні до появи побічних ефектів гідроксихорлохіну.

Результат дослідження: не виявлено жодної різниці у частоті й силі ураження організмів обох груп медпрацівників коронавірусом SARS-CoV-2.

При цьому в 45% учасників, які приймали препарат, дослідники зафіксували негативні побічні ефекти гідроксихлорохіну.

Це дослідження значною мірою підтверджує результати червневого клінічного випробування, в якому гідроксихлорохіном безуспішно лікували важкохворих на COVID-19.

Цікаво, що президент США Дональд Трамп почав підтримувати гідроксихлорохін на початку пандемії та заявив журналістам, що почав приймати препарат для профілактики. Однак 2 жовтня 2020 року стало відомо, що на COVID-19 захворіли і Дональд, і Меланія Трампи.

Нагадаємо, до 98% пацієнтів, госпіталізованих з коронавірусом, втрачають нюх.

дослідженняплаквенилплацебо

Поширити:

Вам може сподобатись