Серед лідерів поповнення бюджетів усіх рівнів податками і акцизами – традиційно нафтогазовики, виробники сигарет, мобільні оператори. Але в минулому році до вищих позицій цієї когорти стрімко увірвалися компанії «АТБ-Маркет», «Сільпо-Фуд», «Епіцентр К» і «Нова Пошта»
Найбільше податків у 2020 році традиційно сплатили видобувачі нафти й газу – компанії «Укрнафта» (45 млрд грн) і «Укргазвидобування» (28 млрд грн).
Від 5 до 18 млрд грн теж традиційно дали держбюджету п’ять виробників сигарет (переважно у вигляді акцизного збору – «Філіп Морріс Україна», «Прилуки», «Джей Пі Інтернешнл Україна», «Імперіал Тобакко Україна», «Винниківська тютюнова фабрика»), виробник бензину «Укртатнафта», металургійний виробник «Південний ГОК», мобільний оператор «Київстар», а також такі державні компанії, як Укрзалізниця, Приватбанк, виробники електроенергії «Енергоатом» та «Укренерго», трубопровідні оператори «Оператор ГТС України» й «Укртрансгаз».
У 2020 році до цієї когорти найбільших поповнювачів держбюджету приєднався і рітейлер «АТБ Маркет» – він піднявся на 11 місце цього рейтингу з обсягом 8,677 мільярда гривень виплат державі. Внесок АТБ в бюджети всіх рівнів за 2020 рік виріс на 28% в порівнянні з показником 2019 року.
Також значно зросли – вище 3 мільярдів гривень – річні податкові надходження від служби доставки «Нова пошта».
Сумами від 2 до 3 мільярдів гривень за 2020 рік поповнили держбюджет рітейл-компанії «Сільпо-Фуд» і «Епіцентр К».
Грошообіг у FMCG і DIY-рітейлерів і служб доставки у 2020 році значно збільшився через неможливість для громадян відвідувати заклади громадського харчування або поїхати за кордон протягом значної частини року.
Нагадаємо, найбільшу суму податків за 2020 рік сплатив мешканець Львівської області – 35 млн гривень.