74% українців не задоволені рівнем своєї заробітної плати
42,4% опитаних українців відповіли, що досить давно не отримували підвищення заробітної плати, при цьому 74,1% опитаних спеціалістів зазначили, що не задоволені рівнем своєї заробітної плати.
Про це повідомляє видання Finance.UA з посиланням на результати опитування, проведеного сайтом із пошуку роботи Jooble.
Зокрема, були опитані спеціалісти з різних галузей: виробництво, освіта, державний сектор, медична сфера, будівництво, IT, готельно-ресторанна галузь, аграрний сектор, логістика та інші. 62,5% опитаних спеціалістів мають 7+ років професійного досвіду, 22,7% – 3+ років досвіду та 14,8% із досвідом до 3 років.
Підвищення заробітних плат:
- 42,4%, відповіли, що досить давно не отримували підвищення заробітної плати;
- 23,9% опитаних навіть не пам’ятають, коли їхня зарплата підвищувалась;
- 21,7% отримали підвищення заробітної плати нещодавно;
- 12% опитаних – при переході на нове місце роботи.
Задоволеність рівнем заробітної плати та плани щодо її підвищення:
- 74,1% опитаних спеціалістів зазначили, що не задоволені рівнем своєї заробітної плати, частина з них зазначила, що поки не бачить шляху підвищення заробітної плати;
- 23,6% відповіли, що їм вистачає їхньої зарплати, але хотілося б краще;
- 2,3% – повністю задоволені своєю заробітною платою.
Готовність до звільнення через заробітну плату:
- 72,6% українських спеціалістів готові звільнитись, якщо заробітну плату не підвищать;
- 27,4% опитаних до цього не готові.
При цьому 53,6% респондентів планують у найближчі пів року просити своїх роботодавців про підвищення заробітної плати. Щоб отримати вищу заробітну плату, більшість опитаних спеціалістів – 34,3% – знайшли б нове місце роботи (без розмови з нинішнім роботодавцем про підвищення), а 33,2% вважали б за краще знайти нове місце роботи з вищою заробітною платою, а потім поговорити з нинішнім роботодавцем про підвищення. 32,5% опитаних були б готові попросити підвищення заробітної плати у нинішнього роботодавця та будуть готові до можливої відмови та звільнення.
Нагадаємо, за даними Рахункової палати, рівень працевлаштування в Україні впав до 30%. При цьому в 1,4 раза збільшилась чисельність безробітних – до 1,1 млн осіб, які отримували допомогу по безробіттю.