headerImage
Наука і освіта

Понад 80% батьків і вчителів вважають за необхідне викладати у школах сексуальну освіту

Анна Головаш

Більше половини педагогів перебувають у полоні стереотипів і вважають, що нетрадиційну сексуальну орієнтацію треба лікувати, а коротка спідниця є причиною зґвалтування

Схоже, що українці нарешті дозріли до того, щоб у школах викладали сексуальну освіту. Але на таке батьки згодні піти тільки тому, що не знають як пояснити власним дітям про деякі аспекти сексуального життя. Такі висновки можна зробити, спираючись на дослідження, яке провели аналітичний центр Cedos разом із Info Sapiens на замовлення UNFPA (Фонду ООН у галузі народонаселення).

Так, 84% батьків та вчителів вважають, що у школах має викладатися предмет з сексуальної освіти. Більше половини батьків відповіли, що вони не впевненні у своїх знаннях щодо цієї теми і навіть не мають бажання вести розмову про це зі своїми дітьми. Тільки 44% батьків заявили, що у їхніх родинах немає табу, тому вони вільно обговорюють будь-які теми, якими цікавляться їхні діти.

Натомість 40% респондентів-вчителів запевнили, що мають достатньо знань і готові обговорювати такі теми та викладати сексуальну освіту учням.

Однак дослідження показало, що чимало вчителів переоцінюють свої сили. Так, вони готові говорити із дітьми на тему сексу та при цьому вони мають багато стереотипів щодо секс-культури.

Більше половини опитаних учителів (62%) вважають неприпустимим носити відвертий одяг чи користуватися яскравим макіяжем. Адже саме ці фактори «провокують» чоловіків до наполегливих залицянь і можуть призвести до зґвалтування. Третина представників закладів освіти відповіли, що варто заборонити аборти. 36% впевнені, що нетрадиційну орієнтацію можна «виправити», ба навіть представники такої орієнтації потребують лікування.

Замовники дослідження дійшли висновку, що вчителям самим необхідно пройти курси комплексної сексуальної освіти, щоб допомогти зруйнувати стереотипи та набути необхідних знань для проведення відповідних уроків.

Дослідники з’ясували, що майже третина підлітків не використовує ніяких контрацептивних засобів під час статевих актів. У країнах, де сексуальна освіта викладається у школах, такий показник значно менший. Наприклад, у Данії дітям починають розповідати звідки вони взялися на світ ще з дитячого садочка, і там не користуються презервативами або іншими протизаплідними засобами лише 8% підлітків. За інформацією ВООЗ, рівень народжуваності серед дівчат 15–19 років в Україні є значно більшим, ніж у країнах Європи та Азії – 27 на 1 000 дівчат. У Європі чи Азії цей показник складає 17.

Нагадаємо, у дитячих садках Львова впроваджують сексуальну освіту з 5-річного віку.

Теги розділу

образование
освіта
теми
banner
Останні новини
Опитування
poll5x
9

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 8 днів 18 годин

Чи отримає Україна антидот від COVID найближчим часом?

Від учора у країнах Євросоюзу почалася вакцинація населення від коронавірусу. При цьому днем раніше кожна з них незалежно від кількості власного населення отримала однакову партію вакцини – до 9 750 доз. Як передбачається, на першому етапі вкацинації кожна з 27 країн Євросоюзу зможе «привити» близько 5 тисяч чоловік, а масова вакцинація, як очікується, зможе розпочатися лише наступної весни. В Україні чиновники ледь не всіх рангів навберебій намагаються запевнити українців у тому, що перемовини із зарубіжними партнерами щодо отримання заповітної вакцини тривають у конструктивному ключі, і вона ось-ось перетне державні кордони. У Мінздраві наголошують, що для вакцинації від коронавірусу вже у першому кварталі наступного року Україні знадобиться близько 40 мільйонів доз вакцини для 23 мільйонів населення, а для закупівлі рятівної вакцини в бюджеті країни вже передбачено 2,6 мільярда гривень. Чи вірите Ви, що Україна отримає антидот від COVID у найближчий час?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


Раунд 2/2

Залишилось 6 днів 18 годин

Чи вплине білоруський «касетний скандал» на розслідування справи щодо вбивства журналіста Шеремета?

Ледь не відразу після Нового року Україну та Білорусь сколихнула новина з оприлюдненням аудіозаписів нібито розмов колишніх високопосадовців білоруського КДБ, в яких начебто обговорюється фізична ліквідація скандально відомого журналіста Павла Шеремета. На Ваш погляд, ці записи:

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


Голосування

Залишилось 3 дні 18 годин

Чи вважаєте ви блокування Трампа в соцмережах правильним?

Twitter заблокував акаунт президента США Дональда Трампа на невизначений термін. Також призупинили акаунти глави Білого дому компанія Facebook, мережа Reddit і YouTube. Таке рішення викликало неоднозначну реакцію. Акаунт Трампа в Twitter мав приблизно 90 мільйонів читачів. Власники соціальних мереж пояснюють свій крок тим, что все ще діючий американський президент підбурював своїх прихильників до насилля та захоплення будівель органів державної влади, цей кром був дуже схвально сприйнятий прихильниками переможня президентських виборів Джо Байдена. У той же час, велика кількість прихильників Трампа і не тільки їх вважають блокування аккаунтів Трампа не демократичним, не правовим актом, що власники соцмереж не мають права, користаючись своїм монопольним становищем перебирати на себе функції держави та світового судді. Дехто з прихильників Трампа висловлюють побоювання з приводу можливості встановлення руками власників соцмереж світової лівацької диктатури. Такого собі нового, модернового комунізму із західним облмччям.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись