headerImage
Наука і освіта

Понад 80% батьків і вчителів вважають за необхідне викладати у школах сексуальну освіту

Анна Головаш

Більше половини педагогів перебувають у полоні стереотипів і вважають, що нетрадиційну сексуальну орієнтацію треба лікувати, а коротка спідниця є причиною зґвалтування

Схоже, що українці нарешті дозріли до того, щоб у школах викладали сексуальну освіту. Але на таке батьки згодні піти тільки тому, що не знають як пояснити власним дітям про деякі аспекти сексуального життя. Такі висновки можна зробити, спираючись на дослідження, яке провели аналітичний центр Cedos разом із Info Sapiens на замовлення UNFPA (Фонду ООН у галузі народонаселення).

Так, 84% батьків та вчителів вважають, що у школах має викладатися предмет з сексуальної освіти. Більше половини батьків відповіли, що вони не впевненні у своїх знаннях щодо цієї теми і навіть не мають бажання вести розмову про це зі своїми дітьми. Тільки 44% батьків заявили, що у їхніх родинах немає табу, тому вони вільно обговорюють будь-які теми, якими цікавляться їхні діти.

Натомість 40% респондентів-вчителів запевнили, що мають достатньо знань і готові обговорювати такі теми та викладати сексуальну освіту учням.

Однак дослідження показало, що чимало вчителів переоцінюють свої сили. Так, вони готові говорити із дітьми на тему сексу та при цьому вони мають багато стереотипів щодо секс-культури.

Більше половини опитаних учителів (62%) вважають неприпустимим носити відвертий одяг чи користуватися яскравим макіяжем. Адже саме ці фактори «провокують» чоловіків до наполегливих залицянь і можуть призвести до зґвалтування. Третина представників закладів освіти відповіли, що варто заборонити аборти. 36% впевнені, що нетрадиційну орієнтацію можна «виправити», ба навіть представники такої орієнтації потребують лікування.

Замовники дослідження дійшли висновку, що вчителям самим необхідно пройти курси комплексної сексуальної освіти, щоб допомогти зруйнувати стереотипи та набути необхідних знань для проведення відповідних уроків.

Дослідники з’ясували, що майже третина підлітків не використовує ніяких контрацептивних засобів під час статевих актів. У країнах, де сексуальна освіта викладається у школах, такий показник значно менший. Наприклад, у Данії дітям починають розповідати звідки вони взялися на світ ще з дитячого садочка, і там не користуються презервативами або іншими протизаплідними засобами лише 8% підлітків. За інформацією ВООЗ, рівень народжуваності серед дівчат 15–19 років в Україні є значно більшим, ніж у країнах Європи та Азії – 27 на 1 000 дівчат. У Європі чи Азії цей показник складає 17.

Нагадаємо, у дитячих садках Львова впроваджують сексуальну освіту з 5-річного віку.

образованиеосвітатеми
Опитування
poll5x
23

голоси

Голосування

Залишилось 25 днів 5 годин

Наскільки якісною та доступною є медицина у вашому населеному пункті?

Під час війни багато закладів охорони здоров’я зазнали руйнувань. Як ви оцінюєте доступність та якість медичних послуг там, де ви живете?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Поширити:

Вам може сподобатись