Рівень води у Блакитному Нілі побив історичний рекорд
Небачувана повінь через розлив Нілу причинила загибель близько ста мешканців Судану. Загалом стихійне лихо зачепило півмільйона людей у більшості регіонів країни, повідомляє BBC.
Це перша повінь, зафіксована на пустельних територіях Судану з початку офіційних спостережень, які розпочалися сто років тому. Сезонні розливи Нілу є цілком нормальним явищем, однак цього разу рівень води Блакитного Нілу досяг 17,57 метра – вперше за весь час спостережень. Тисячі людей залишилися без домівок, влада Судану оголосила надзвичайний стан терміном на три місяці.
Повінь також загрожує унікальним історичним пам’ятникам, розташованим на території країни: пірамідам, храмам, палацам, кладовищам та іншим місцям археологічних розкопок. У тому числі, під загрозою опинилися пам’ятки поблизу столиці стародавньої держави Куш – древнього міста Мерое, яке внесене до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
«Повені ніколи не ставались на цих територіях», – зазначив археолог Марк Мелло, додавши, що наразі ситуація контрольована, але якщо рівень води підвищуватиметься і далі, то вжитих захисних заходів для сотень пам’яток архітектури буде недостатньо.
Нагадаємо, наприкінці серпня сильні повені обрушилися на північ Італії.