headerImage
Наука і освіта

Про що співає Всесвіт: у NASA «озвучили» три нових космічних об'єкти (ВІДЕО)

Наталія Бойко

Кожен об’єкт у Всесвіті видає звук, нечутний для людського вуха

Фахівці NASA «озвучили» три нових космічних об’єкти на основі даних, отриманих від телескопів «Хаббл» і «Чандра». Інтерпретуючи частоти світла як частоти звуку, вчені зміщують їх нижче на 50 октав, щоб вони потрапляли в діапазон людського слуху, пише nat-geo.ru.

Кожний об’єкт на зображенні наділений своїм звуком – від 30 до 1 000 герц (висота залежить від положення на знімку). Невеликі та тьмяні галактики відгукуються короткими звуками, а яскраві, відносно близькі зірки та спіральні галактики – довшими, гучними і складними.

Робота в цьому напряму ведеться в рамках науково-дослідної програми Universe of Learning. Першим досвідом «озвучення» Всесвіту стала композиція, створена на основі знімка, зробленого телескопом «Хаббл» 13 серпня 2018 року. Нещодавно вчені представили ще три нових аудіотреки – «голоси» зоряного скупчення Вестерлунд 2, наднової SN 1572 та галактики M 87.

Читати також: На Місяці з’явиться перший український прапор

Скупчення Вестерлунд 2, яке розташоване у 20 000 світлових роках від Землі в сузір’ї Кіля:

Наднова SN 1572 (наднова Тихо), що спалахнула восени 1572 року в сузір’ї Кассіопеї, приблизно у 7 500 світлових роках від Сонячної системи і була названа на честь данського астронома Тихо Браге:

M 87, надгігантська еліптична галактика в сузір’ї Діви:

космос
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишився 1 день 7 годин

Що стоїть за "Вовиною тисячею"?

Президент України Володимир Зеленський 14 листопада зробив чергову "доленосну" заяву: мовляв, кожен українець, який пройшов повний курс вакцинації від COVID-19, отримає від держави по 1 тисячі гривень "на концерти, фітнес, перельоти". Ця "прогресивна" акція має стартувати з 19 грудня. Часу залишилося обмаль. Отже у КМУ зараз новий головний біль-розробити механізм, щоб задовільнити кожного "сумлінного" президентською "милістю". Що, на Ваш погляд, стоїть за такою щедрою акцією?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


Голосування

Залишилось 5 днів 7 годин

Чи можливий в Україні держпереворот?

Президент України Володимир Зеленський на пресконференції 26 листопада заявив, що, за наявною у нього інформацією, група осіб готує державний переворот у країні на початку грудня. Чи вірите Ви, що в Україні можуть відбутися такі події?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись