headerImage
Економіка

Провал приватизації: план продажу майна не виконаний на 80 відсотків

Антон Годенко

Через зволікання Кабміну не розпочато будівництво житла для співробітників силових відомств

У першому кварталі державний бюджет недоотримав 2,7 млрд грн від приватизації державного майна, у результаті чого план продажу не виконаний на 83%. Про це заявив голова Рахункової палати України Валерій Пацкан, коментуючи виконання державного бюджету у січні–березні 2021 року за оперативною звітністю Державної казначейської служби України.

«Рахункова палата наполягала і наполягає на якісному прогнозі показників державного бюджету. Із року в рік закладаються мільярдні надходження від приватизації. Із року в рік бюджет недоотримує ці кошти. Лише за перший квартал невиконання плану від приватизації держмайна – 83%. Це 2,7 млрд грн!» – підкреслив Пацкан.

Голова Рахункової палати зазначив, що план надходжень загального фонду держбюджету за три місяці не виконано на 34,7 млрд грн, або 9,3%, що звужує можливості для своєчасного і повного проведення видатків. Основна причина невиконання – неотримання коштів від державних зовнішніх запозичень.

«У січні–березні розміщення облігацій зовнішніх державних позик не здійснювалось і кошти від міжнародних фінансових організацій, зокрема МВФ, не надходили. У результаті загальний фонд не отримав понад 42 млрд грн, передбачених планом надходжень від зовнішніх запозичень», – сказав Пацкан.

За його словами, за таких умов ненадходження зовнішніх запозичень частково заміщалося внутрішніми.

Так, збільшений Міністерством фінансів на 37,8 млрд грн план внутрішніх запозичень у першому кварталі виконано повністю. Від розміщення облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП) до державного бюджету надійшло 118,7 млрд гривень. Обсяг ОВДП, що перебувають в обігу, збільшився на 23,3 млрд грн. При цьому найбільше – у власності нерезидентів – на 18,3 млрд грн (до 102,7 млрд грн). Тож їх частка у загальному обсязі ОВДП, що перебувають в обігу, збільшилася з 8,5 до 10%. Це збільшує ризики дестабілізації фінансової ситуації у разі виходу нерезидентів з ринку внутрішніх запозичень.

Водночас від приватизації державного майна за підсумками першого кварталу надійшло 530 млн грн.

Пацкан зауважив, що доходи загального фонду державного бюджету становили 219,7 млрд грн, що на 9,9 млрд грн, або 4,7%, більше плану на звітний період. Зокрема, перевиконано надходження: ПДВ з урахуванням бюджетного відшкодування, рентної плати за користування надрами, акцизного податку із ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції), податку на прибуток підприємств.

Коментуючи ситуацію з видатками загального фонду, Голова Рахункової палати зазначив, що план не виконаний на 23,1 млрд грн (або 8,3%). Зокрема, провели менше плану видатків: на 4,3 млрд грн – на оплату праці з нарахуваннями; на 1,9 млрд грн – на придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів, продуктів харчування; на 1,8 млрд грн – на соціальне забезпечення.

«Крім того, не розпочато виконання бюджетних програм із будівництва (придбання) житла для військовослужбовців Державної прикордонної служби, Нацгвардії, Збройних Сил України, Служби безпеки України. Це спричинено насамперед тривалим затвердженням Кабміном розподілу коштів», – додав Пацкан.

Нагадаємо, за результатами аудиту Рахункової палати України з’ясувалося, що протягом 2017–2020 років Державний бюджет через неякісне прогнозування недоотримав 2,6 млрд грн орендної плати за користування державним майном.

 

Теги розділу

имущество
майно
приватизація
Останні новини

За час карантину «УЗ» сплатила пасажирам чверть мільярда за повернуті квитки

13 травня 2021 20:40


Переважна більшість українців виступає за референдум по продажу землі

13 травня 2021 20:27


Робота мрії: у Великій Британії шукають людину, яка спатиме у 800-літньому замку (ВІДЕО)

13 травня 2021 19:20


Опитування «Левада-центру»: 62% росіян не хочуть робити щеплення вакциною Sputnik V

13 травня 2021 18:28

Опитування

Голосування

Залишився 5 днів 1 година

Чому дорожчають продукти харчування?

Упродовж останніх декількох місяців ціни на продовольство в Україні зростають. За прогнозами експертів, українцям і надалі треба чекати нових цінових стрибків, пов'язаних зі збільшенням вартості окремих категорії продовольчих товарів. На Ваш погляд, чому відбуваються цінові коливання на такі життєво необхідні товари?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


banner

Поширити:

Вам може сподобатись