Видатки Держбюджету-2021 передбачено у сумі 1 трлн 347 млрд гривень
Верховна Рада 15 грудня схвалила проєкт Закону «Про Державний бюджет України на 2021 рік» у другому читанні та в цілому, передбачивши серед інших витрат до 30% збільшення заробітних плат вчителям і медикам. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України з посиланням на слова очільника відомства Сергія Марченка.
«Цього року підготовка проєкту бюджету-2021 Міністерством фінансів відбувалась у принципово іншій економічній ситуації в Україні та світі. Стартовими позиціями були дефіцит бюджету 7,5% ВВП, невиконання планових показників за доходами 44 млрд грн, спалах пандемії та коронакриза», – сказав Марченко.
За його словами, Мінфіном було опрацьовано близько 2,5 тисяч правок народних депутатів. Значну їх частину враховано з огляду на пріоритетність видатків, наявні можливості ресурсної частини бюджету та стан національної економіки. Загалом, у рамках Бюджетних висновків враховано парламентські ініціативи на суму 14 млрд гривень.
У новому бюджеті дефіцит сектору загального державного управління щодо ВВП зменшився з 5,8 % до 5,24%, а дефіцит Державного бюджету – з 6 % до 5,5 % і становить 246,6 млрд грн, а різниця у цифрах між І і ІІ читанням склала 23,7 млрд гривень.
Марченко зауважив, що у бюджеті цього року був закладений дефіцит 7,5%, тобто цей показник наразі зменшено на 2% – на 52 млрд гривень.
Крім того, як зазначив міністр, у середньостроковій перспективі планується поступове зниження дефіциту бюджету: 4,5% ВВП – у 2022 році та 3,5% ВВП – у 2023 році.
Марченко звернув увагу на той факт, що порівняно з першим читанням дохідну частину проєкту Держбюджету-2021 збільшено на 20,9 млрд грн і передбачено на суму 1 трлн 92 млрд грн – це кошти, які планує отримати держава у наступному році, не підвищуючи податки і не здійснюючи тиск на бізнес.
Видатки Держбюджету-2021 передбачено на суму 1 трлн 347 млрд грн, в якій враховано необхідність фінансування всіх пріоритетних потреб держави, зокрема, охорони здоров’я; закупівлі вакцин від COVID-19; підвищення мінімальної заробітної плати; індексації пенсій та доплат пенсіонерам віком 75+; підвищення зарплат лікарям на 30% та вчителям на 25%; розвитку освіти; підтримки сфери культури, спорту та цифровізації; розвитку програми «Доступні кредити 5-7-9%» та портфельних гарантій, а також підтримки АПК та розвитку регіонів.
Нагадаємо, КМДА ухвалила бюджет Києва на наступний рік у сумі 59 млрд гривень.