headerImage
Суспільний інтерес

Психічні розлади у дорослому віці переслідують кожного п’ятого

Антон Годенко

Щоб вивчити психічні розлади людей середнього віку, вчені досліджували майже 30 тисяч осіб протягом 40 років

Соціологи встановили, що кожна п’ята доросла людина страждає від певного психічного розладу. Їм також вдалося з’ясувати, який вік найбільше уразливий до стресу, тривожності, депресії тощо. Наприклад, люди від 40–50 років, які народилися впродовж 1946–1970 років, частіше за решту жаліються на депресію чи тривожність. Про результати дослідження повідомляє видання Neuroscience News.

Вивчали вікові прояви різних психічних розладів вчені лондонського Інституту соціальних досліджень UCL Institute of Education (IOE). Вони проаналізували дані за останні 40 років про понад 28 тисяч дорослих людей віком від 23 до 69 років, які погодилися взяти участь у науковому дослідженні.

Передовсім дослідники встановили, що для виникнення психічного розладу важливий не просто вік людини, а роки, коли людина дорослішала. Тобто події, що впливали на становлення особистості.

Наприклад, кількість тих, хто відчував проблеми із психічним станом у віці від 20 до 30 років, але народилися між 1958–1970 роками, була меншою, ніж кількість їхніх однолітків, які народилися пізніше.

«Але у віці від 46 до 53 років рівень тих, хто переживав психічні проблеми, виростав до 20% у народжених в 1970-му і 19% серед народжених в 1958-му році», – повідомляє видання, спираючись на звіт вчених.

Однак, у тих, хто народився у 1946 році навпаки з віком рівень психологічного стресу йшов на спад. А це стало причиною меншої кількості хвороб.

До речі, дослідники вкотре підтвердили той факт, що жінки частіше за чоловіків страждають на депресію. Чоловікам натомість притаманні інші психічні розлади.

Співавтор доктор Давид Гондек переконаний, що це дослідження може допомогти звернути увагу медиків на людей середнього віку.

«Психічному здоров’ю у підлітковому і старшому віці зазвичай приділяється набагато більше уваги, ніж психологічних розладів у людей середнього віку, незважаючи на те, що дорослі особливо уразливі до психічних захворювань на цьому етапі життя. Наше дослідження припускає, що варто приділяти підвищену увагу виявленню та лікуванню психічного здоров’я в середньому віці, наприклад, в рамках первинної медико-санітарної допомоги. Це вказує на необхідність підвищення обізнаності громадськості про психологічні проблеми в середньому віці», – говорить Гондек.

Нагадаємо, науковці дослідили дихання 141 музикантів: найбільший ризик захворіти існує поруч із кларнетистами, гобоїстами і саксофоністами.

дослідженняпсихікарозлад
Опитування
poll5x
26

голосів

Голосування

Залишилось 24 дні 23 години

Якою ви бачите реформу ЗСУ після перемоги?

Збройні Сили України стали символом стійкості, але потребують структурних змін після перемоги. Якою має бути армія в мирний час?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Поширити:

Вам може сподобатись