headerImage
Суспільний інтерес

Рада Нацтелерадіо неефективно використала третину бюджету

Антон Годенко

Рахункова палата провела аудит діяльності регулятора телерадіопослуг

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення України непродуктивно використала третину виділених їй коштів – майже 97 млн грн. Про це з посиланням на результати аудиту повідомляє пресслужба Рахункової палати України.

Як зазначили у РПУ, всього протягом 2018-го та 9 місяців 2020 років Нацрада використала понад 284 млн грн, з них: непродуктивно – 96,5 млн грн, неекономно – 78 тис. грн та з порушенням вимог законодавства – 1,45 млн грн. Із порушенням законодавства про публічні закупівлі здійснено закупівлі на суму 48,8 млн грн. Крім того, через управлінські недоліки не використано частини відкритих асигнувань у сумі майже 6,4 млн грн та недоотримано в дохід бюджету – 4,4 тис. гривень.

Нацрада також не забезпечила ефективне та прозоре здійснення закупівель, а окремі порушення законодавства у сфері публічних закупівель були системними. Загалом, з порушеннями законодавства здійснено закупівлі на загальну суму 48,8 млн грн.

Крім того, з 2019 року Нацрада не запровадила функціонування автоматизованого апаратно-програмного комплексу для офіційного моніторингу телерадіопрограм. Причина – постачальник обладнання поставив товар, що не відповідав умовам специфікації. Це призвело до тривалих судових тяжб. Непродуктивне використання бюджетних коштів у цій частині склало 96,5 тис. грн.

Водночас не запровадження офіційного моніторингу телерадіопрограм негативно вплинуло і на виконання Національною радою визначених законодавством повноважень, зокрема, щодо забезпечення в повному обсязі нагляду за дотриманням телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги вимог законодавства у галузі телерадіомовлення. Натомість виконання Радою планових показників щодо прийняття регуляторних актів становить менше 50%.

При цьому, як зауважили у Рахунковій палаті, окремі суспільно важливі регуляторні акти Нацрадою не приймаються тривалий час без об’єктивних причин. Загалом, Рада забезпечила виконання результативних показників на рівні 52−57%.

Розміщений на офіційному сайті Нацради Державний реєстр суб’єктів інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення не містить визначеної законодавством повної інформації про суб’єктів інформаційної діяльності. Наразі цей реєстр використовується понад рік та є у відкритому доступі без застосування комплексної системи захисту інформації.

Нагадаємо, Рахункова палата України виявила шість пілотних проєктів, 300 млн грн за якими у 2019 році призначалися на розвиток екстреної медичної допомоги, але були використані неефективно або з порушенням законодавства.

аудитбюджетНацтелерадиоНацтелерадіо
Опитування
poll5x
126

голосів

Голосування

Залишилось 15 днів 3 години

Якою ви бачите реформу ЗСУ після перемоги?

Збройні Сили України стали символом стійкості, але потребують структурних змін після перемоги. Якою має бути армія в мирний час?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


poll5x
111

голосів

Голосування

Залишилось 15 днів 3 години

Наскільки якісною та доступною є медицина у вашому населеному пункті?

Під час війни багато закладів охорони здоров’я зазнали руйнувань. Як ви оцінюєте доступність та якість медичних послуг там, де ви живете?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Поширити:

Вам може сподобатись