headerImage
Політична мапа

Росія засудила трьох українців на термін від 13 до 18 років за надуманий «тероризм»

Анна Головаш

МЗС України рішуче засудило дії окупаційної влади РФ і вимагає звільнити українців

ФОТО: твіттер Еміне Джеппарова

Російський суд засудив трьох українських громадян за сфабрикованими справами від 13 до 18 років позбавлення волі. Про це повідомила у себе на сторінці в соцмережі Twitter перший заступник міністра закордонних справ Еміне Джеппарова.

Суд Південного окружного військового суду РФ виніс вирок трьом кримським татарам Айдеру Джаппарову, Енверу і Різу Омеровим за статтею «тероризм».

«Суд Росії виніс жахливі вироки на підставі надуманих постанов громадянам України. Це підтверджує, що ті, хто мав іншу думку в Криму, були придушені російськими окупантами», – написала Джеппарова.

Міністерство закордонних справ України також висловило рішучий протест проти незаконних дій щодо українських громадян в незаконно анексованому Росією Криму. Там нагадали, що Росія судила трьох українців за сфабрикованою справою «Білогірської групи Хізб ут-Тахрір» за «організацію і участь у діяльності терористичної організації і насильницькому захопленні та утриманні влади».

Троє кримчан були затримані окупаційною владою ще 10 червня 2019 року в Криму. Потім їх перевезли на територію Росії в Ростов-на-Дону, де і проводили так звані слідчі та судові дії.

У МЗС підкреслюють, що дії російської влади були з порушенням всіх правових норм, а також ігнорувалися всі докази, які надавав захист.

«Це вказує на політичну вмотивованість рішення засудити Енвера Омерова – на 18 років, Айдера Джаппарова – на 17 років, Різа Омерова – на 13 років позбавлення волі в колоніях суворого режиму», – повідомляють у міністерстві.

МЗС України зажадав від РФ скасувати рішення суду і звільнити не тільки Омерових і Джаппарова, а й інших українців, які піддаються репресіям з боку російської влади.

Варто відзначити, що «Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі» – це міжнародна релігійно-політична організація, яка намагається об’єднати мусульманські країни в халіфат. Але при цьому категорично відкидає насильницькі методи для досягнення своєї мети. Ця організація заборонена в Росії, а Україні – дозволена.

Нагадаємо, Генпрокуратура України розраховує, що вже через 1–2 роки гаазький суд почне розслідувати справу щодо України.

Теги розділу

громадяни
МЗС
РФ
суд
banner
Останні новини
Опитування
poll5x
9

голосів

Раунд 2/2

Залишився 1 день 14 годин

Чи отримає Україна антидот від COVID найближчим часом?

Від учора у країнах Євросоюзу почалася вакцинація населення від коронавірусу. При цьому днем раніше кожна з них незалежно від кількості власного населення отримала однакову партію вакцини – до 9 750 доз. Як передбачається, на першому етапі вкацинації кожна з 27 країн Євросоюзу зможе «привити» близько 5 тисяч чоловік, а масова вакцинація, як очікується, зможе розпочатися лише наступної весни. В Україні чиновники ледь не всіх рангів навберебій намагаються запевнити українців у тому, що перемовини із зарубіжними партнерами щодо отримання заповітної вакцини тривають у конструктивному ключі, і вона ось-ось перетне державні кордони. У Мінздраві наголошують, що для вакцинації від коронавірусу вже у першому кварталі наступного року Україні знадобиться близько 40 мільйонів доз вакцини для 23 мільйонів населення, а для закупівлі рятівної вакцини в бюджеті країни вже передбачено 2,6 мільярда гривень. Чи вірите Ви, що Україна отримає антидот від COVID у найближчий час?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


poll5x
7

голосів

Голосування

Залишилось 14 годин

У чому секрет статистики про помітне зменшення захворюваності коронавірусом в Україні?

В Україні різко – більше, ніж вдвічі - скоротилася кількість тих, хто захворів на коронавірус. Наприкінці листопада 2020 року статистика била рекорди у понад 16 тисяч випадків за добу. А вже у другій половині грудня кількість захворюваності кількість знизилася до 5-8 тисяч, у середині січня – до 3-4 тисяч. Хоча при цьому досить високим залишається показник смертності від недуги – понад сто чоловік на день. В уряді вважають, що це наслідок карантину вихідного дня. Але при цьому чиновники говорять про необхідність продовження жорсткого карантину. Натомість експерти вважають, що зменшення виявлених випадків напряму пов'язане зі зменшенням обсягів тестування та затримками із потраплянням даних до статистичних звітів.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


poll5x
6

голосів

Голосування

Залишилось 5 днів 14 годин

Чи згодні ви з твердженням виконуючого обов’язки міністра енергетики Юрія Вітренка, що субсидії погано впливають на психіку?

Юрій Вітренко вважає, що субсидії пригнічують гідність громадян і погано впливають на їхню психіку. За його словами, коли люди отримують субсидії, це сигналізує їм про бідність. Як відомо, станом на січень субсидію отримують 3,1 мільйона домогосподарств, ще приблизно 1,8 мільйона сімей користуються пільгами при оплаті житлово-комунальних послуг. Українцям, які використовують електроенергію для опалення, також нададуть субсидію.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись