МЗС України рішуче засудило дії окупаційної влади РФ і вимагає звільнити українців
ФОТО: твіттер Еміне Джеппарова
Російський суд засудив трьох українських громадян за сфабрикованими справами від 13 до 18 років позбавлення волі. Про це повідомила у себе на сторінці в соцмережі Twitter перший заступник міністра закордонних справ Еміне Джеппарова.
Суд Південного окружного військового суду РФ виніс вирок трьом кримським татарам Айдеру Джаппарову, Енверу і Різу Омеровим за статтею «тероризм».
«Суд Росії виніс жахливі вироки на підставі надуманих постанов громадянам України. Це підтверджує, що ті, хто мав іншу думку в Криму, були придушені російськими окупантами», – написала Джеппарова.
Міністерство закордонних справ України також висловило рішучий протест проти незаконних дій щодо українських громадян в незаконно анексованому Росією Криму. Там нагадали, що Росія судила трьох українців за сфабрикованою справою «Білогірської групи Хізб ут-Тахрір» за «організацію і участь у діяльності терористичної організації і насильницькому захопленні та утриманні влади».
Троє кримчан були затримані окупаційною владою ще 10 червня 2019 року в Криму. Потім їх перевезли на територію Росії в Ростов-на-Дону, де і проводили так звані слідчі та судові дії.
У МЗС підкреслюють, що дії російської влади були з порушенням всіх правових норм, а також ігнорувалися всі докази, які надавав захист.
«Це вказує на політичну вмотивованість рішення засудити Енвера Омерова – на 18 років, Айдера Джаппарова – на 17 років, Різа Омерова – на 13 років позбавлення волі в колоніях суворого режиму», – повідомляють у міністерстві.
МЗС України зажадав від РФ скасувати рішення суду і звільнити не тільки Омерових і Джаппарова, а й інших українців, які піддаються репресіям з боку російської влади.
Варто відзначити, що «Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі» – це міжнародна релігійно-політична організація, яка намагається об’єднати мусульманські країни в халіфат. Але при цьому категорично відкидає насильницькі методи для досягнення своєї мети. Ця організація заборонена в Росії, а Україні – дозволена.
Нагадаємо, Генпрокуратура України розраховує, що вже через 1–2 роки гаазький суд почне розслідувати справу щодо України.