headerImage
Економіка

Трьом міністерствам планують збільшити фінансування

Антон Годенко

Уряд обіцяє підняти зарплати медикам, вчителям, військовослужбовцям і стипендії студентам

Міністерству охорони здоров’я, Міністерству освіти та науки і Міністерству оборони України на наступний рік планують збільшити фінансування. Про це повідомляє пресслужба Кабінету Міністрів України з посиланням на слова очільника відомства Дениса Шмигаля.

За словами Шмигаля, на медичну галузь у проєкті Державного бюджету на 2022 рік передбачено 197 млрд грн, що на 36 млрд більше, ніж цього року.

«Якщо порівнювати з 2019 роком, то бюджет на медицину зросте удвічі. Цей рівень збільшення видатків дозволяє у 2022 році встановити мінімальну зарплату лікаря на рівні 20 тисяч гривень. Середня зарплата лікаря буде вищою за 22,5 тисячі», – сказав Шмигаль.

Він також повідомив, що 186 млрд грн уряд пропонує виділити наступного року на освіту, що на 17 млрд більше, ніж цьогоріч. При цьому у бюджеті враховуються підвищення зарплат для вчителів і підвищення в 1,5–2,5 раза стипендій для студентів закладів вищої освіти та професійно-технічних установ.

Крім того, 5,95% ВВП планується спрямувати на сектор безпеки та оборони. Тобто із загальної суми видатків на оборону Кабмін обіцяє збільшити грошове забезпечення військовослужбовців на 11,2 млрд грн, а також «виділити рекордні кошти» на програму розвитку озброєння та військової техніки. Водночас 5,5 млрд грн буде виділено для забезпечення житлом учасників АТО/OOC зі статусом внутрішньо переміщених осіб.

Нагадаємо, КМУ розпорядився з 1 січня наступного року збільшити в понад 1,5 раза академічні та іменні стипендії здобувачам вищої, фахової передвищої освіти та у 2,5 раза – учням профтехучилищ.

бюджетминистерствоміністерствоШмигальШмыгаль
Останні новини
Опитування
poll3x
33

голоси

Бліц

Голосування

Залишилось 15 днів 0 годин

Чи змінилося Ваше ставлення до президента В.Зеленського, коли «The Guardian» назвав його одним з головних світових корупціонерів...

Днями британський журнал «The Guardian» вийшов з обкладинкою, на якій зображені фото ряду світових лідерів, які, на думку журналістів-розслідувачів, є найбільшими власниками офшорних рахунків – фінансових інструментів для відмивання брудних грошей та приховування своїх доходів, отриманих нелегальним шляхом. Поруч з президентом Росії Путіним, президентом Азербайджану Алієвим та іншими авторитарними правителями зображено і президента України Володимира Зеленського. На підтвердження свого бачення журналісти приводять величезні масиви інформації (так звані Pandora papers – бумаги Пандори) про конкретні темні оборудки цих та сотень інших впливових людей світу, при цьму Зеленський переконливо постає як власник офшорних компаній, на які переводилися гроші від його бізнесу під вивіскою «Студія 95 квартал», а також – бізнес-партнер олгігарха Ігоря Коломойського. У тому числі – по відмиванню вкрадених з Приватбанку грошей.

Image

IViche Blitz

9 коментарів


Голосування

Залишилось 8 днів 0 годин

Чи варті українські чоловіки звання "Батько-герой"?

У Верховній Раді за підписом 43 нардепів зареєстровано законопроєкт про присвоєння чоловікам почесного звання "Батько-герой". Цей статус може бути наданий чоловікам, які виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених. Крім того, на думку народних обранців, такий крок встановить гендерну рівність, адже чоловіки, також як і жінки, роблять чималий внесок у виховання дитини, але не мають за це почесного статусу та шани. Чи варті, на Ваш погляд, українські чоловіка того, щоб називатися Героями у вихованні дітей?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись