headerImage
Економіка

Ціни на продукти харчування зросли на 30% за рік, – дані Держстату

Анна Головаш

Найбільше подорожчали соняшникова олія (75,2%) та цукор (67,2%)

У травні 2021 року у порівнянні з відповідним місяцем 2020 року ціни виробників промислової продукції зросли на 33,1%. В межах України зростання склало 25,4%, а за межами – 65,9%.

Такі данні були опубліковані на сайті Державної служби статистики, пише Обозреватель.

Тим часом, що стосується виробництва продуктів харчування, напоїв та тютюнових виробів, то тут ціни виросли на 30,1%. В межах України – на 21%, а на 61,7% – за межами країни. До слова, найбільше виробники підняли ціни на  цукор – 61,6% (всередині України на 68%).

За інформацією Держстату, найменше зростання цін показали напої: 5,8% – в межах України, 8,1% – за межами країни.

Хліб, хлібобулочні та борошняні вироби підскочили на 16,3% (всередині України на 16,8%, за неї межами – на 12,1%).

В цілому в Україні ціни за рік зросли на 9,5%. Найбільше подорожчали газ (на 161,6%), соняшникова олія (на 75,2%) та цукор (на 67,2%).

Відзначається, що дані наведено без урахування тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та частини Донецької та Луганської областей.

Теги розділу

Держстат
ціна
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишився 6 днів 17 годин

Чи введуть в Україні третій локдаун?

З початком осені крива захворюваності на COVID-19 в Україні невпинно повзе до гори – за останні дні лікарі щодня фіксують тисячі осіб, які захворіли на небезпечну недугу. Тобто добовий показник захворюваності тепер став одним з найбільших з середини травня, а чотири регіони мають шанси відразу перескочити з «зеленої» до «червоної» зони карантину. Як, на Вашу думку, чи оголосять невдовзі за таких обставин в Україні третій локдаун?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись