Найдорожче орендувати землю в Київській області – майже 5 тис. грн, а найдешевші гектари у Волинській області – 2 173 грн
Ціна оренди сільськогосподарської землі в Україні зросла у 2020 році на 6,5%. Тепер середня вартість гектара склала 3 378 грн за гектар. Про такі зміни на аграрному ринку повідомляє «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).
До речі, в деяких українських регіонах середній розмір річної орендної плати склав понад 15% нормативної грошової оцінки землі. Така тенденція до збільшення вартості землі спостерігається вже кілька років.
«Це свідчить про досить високу конкуренцію за права використання землі, яка, швидше за все, залишиться й надалі високою після старту обороту сільськогосподарських земель», – пишуть в УКАБ.
Крім того, в Україні провели Всеукраїнську нормативну грошову оцінку сільськогосподарських земель, а у 2020 році – земельну реформу. Це своєю чергою також вплинуло на підвищення орендної плати за землю.
Так, за даними УКАБ, в середньому орендувати гектар сільгосп землі в Київській області коштує 4 999 грн, у Тернопільській та Хмельницькій трохи нижче – 4 682 грн, в Черкаській – 4 520 грн.
Також знайшли й найдешевшу землю в Україні. Як виявилося така земля знаходиться у Волинській області. Там оренда гектару буде коштувати 2 173 грн. У Донецькій області трохи більше – близько 2 192 грн і в Херсонській – 2 250 грн.
«Нижче розмір орендної плати в південних і східних областях пояснюється низькою продуктивністю земель через посушливий клімат. А незначне зростання орендної плати в цих регіонах у 2020 році також пояснюється втратами через посуху», – зазначають в УКАБ.
Відзначимо, що з 1 липня поточного року продавати землю стане складніше. Через те, що її купити зможуть тільки громадяни України. Також встановлено максимальний розмір земельної ділянки, який дозволено продавати в одні руки – він не повинен перевищувати 100 гектарів на людину.
А з початку 2024 року можна буде продати відразу 10 тисяч гектарів одному покупцеві, але за умови, якщо він є юридичною особою.
Нагадаємо, швейцарські фермери закопають на своїх полях 2 тисячі штук спідньої білизни.