headerImage
Економіка

У 2022 році малозабезпеченим на відкриття бізнесу виплатять майже 100 тисяч гривень

Анна Головаш

Уряд ухвалив постанову, яка допоможе українцям відкрити власну справу

Наступного року малозабезпечені родини зможуть отримати фінансову допомогу на відкриття власної справи. Про це йдеться у постанові уряду № 397, яка набере чинності з 1 січня 2022 року.

Так, малозабезпечені родини зможуть розраховувати на одноразову виплату до 15 розмірів мінімальної заробітної плати, а це 97 500 грн з урахуванням того, що на початок наступного року сума мінімальної зарплати закладена на рівні 6 500 грн.

Заплановано, що ця допомога буде безвідсотковою і її можна буде отримати лише один раз у безготівковій формі.

На таку виплату зможуть розраховувати працездатні особи з-поміж членів малозабезпеченої сім’ї у разі її реєстрації як безробітної, але яка має бажання відкрити власну справу. Щоб отримати таку допомогу, необхідно буде подати у найближчий центр зайнятості заяву про надання фінансової допомоги та довідку про відсутність судимості або обмежень, що передбачено кримінально-процесуальним законодавством. Однак останню довідку не будуть вимагати, якщо центр зайнятості має можливість отримати її через єдину інформаційну систему МВС.

Рішення про надання фінансової допомоги або про відмову в її наданні приймається комісією за результатами розгляду бізнес-плану та поданих документів у присутності того, хто виявив бажання стати підприємцем.

Відповідно до постанови, далі необхідно буде зареєструватися як ФОП або як юридична особа протягом наступних 30 днів.

Таку фінансову допомогу зрештою доведеться повернути через три роки однією сумою. За бажанням клієнта, можна виплачувати й раніше частинами, але у такому випадку вся сума має бути погашена також не пізніше, ніж через три роки після її отримання.

До речі, фінансова допомога не враховується під час обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї для призначення усіх видів державної соціальної допомоги та житлових субсидій, які відповідно до законодавства надаються залежно від сукупного доходу домогосподарства.

Нагадаємо, лише чотири відсотки підприємців очікують покращення бізнес-клімату в цьому році.

Теги розділу

бізнес
допомога
Останні новини

За час карантину «УЗ» сплатила пасажирам чверть мільярда за повернуті квитки

13 травня 2021 20:40


Переважна більшість українців виступає за референдум по продажу землі

13 травня 2021 20:27


Робота мрії: у Великій Британії шукають людину, яка спатиме у 800-літньому замку (ВІДЕО)

13 травня 2021 19:20


Опитування «Левада-центру»: 62% росіян не хочуть робити щеплення вакциною Sputnik V

13 травня 2021 18:28

Опитування

Голосування

Залишився 5 днів 1 година

Чому дорожчають продукти харчування?

Упродовж останніх декількох місяців ціни на продовольство в Україні зростають. За прогнозами експертів, українцям і надалі треба чекати нових цінових стрибків, пов'язаних зі збільшенням вартості окремих категорії продовольчих товарів. На Ваш погляд, чому відбуваються цінові коливання на такі життєво необхідні товари?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


banner

Поширити:

Вам може сподобатись