Річковий басейн Дністра охоплює сім областей України: на Прикарпатті – це типова гірська річка, а на Поділлі та Одещині – повноводна рівнинна ріка
Ріка Дністер – це четвертий річковий басейн в Україні після Дніпра, Сіверського Донця і Дунаю, за кількістю спожитих водних ресурсів щороку з нього використовують люди та сектори економіки пів мільярда кубометрів води. Про це повідомляє пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
Експерти провели дослідження стану басейну річки, для чого відібрали 13 зразків води, 3 – риби та 13 – донних осадів.
У результаті аналізу у цих зразках було виявлено 108 різних забруднювачів, з яких для подальшого спостереження визначили 18. Це – пестициди, метали та фармацевтичні препарати.
В результаті лабораторні дослідження у групі «Пестициди» виявили наявність ацетохлору у 8 пунктах моніторингу (найвищі значення у річках Сівка та Білоч), метолахлор – у 11 пунктах (найвищі показники у річках Білоч та Дністер).
У групі «Важкі метали» виявлено ртуть у 22 водоймах. При цьому показники вмісту цього металу виявлено у 5 водоймах басейну. Вміст кадмію було перевищено у 11 пунктах (найбільше у річках Стрипа та Серет), мідь, хром, цинк та арсен знайдено у безпечних концентраціях. Хоча мідь, хром та цинк виявлено у всіх 54 пунктах моніторингу. Водночас перевищення міді встановлено у 31 водоймі, цинку – у 35, хрому – 32.
Натомість перевищень концентрацій нікелю, свинцю та миш’яку не виявлено.
У цьому році лабораторія продовжить дослідження. Але до переліку наявності забруднюючих речовин буде додано ще 5 фармацевтичних препаратів: триклозан, флуконазол, карбарил, тербутилазин і карбамазепін.
Нагадаємо, у Дніпрі під час лабораторних досліджень було виявлено отрутну речовину, яку заборонили до використання ще пів століття тому.