headerImage
Наука і освіта

У Китаї школа вбудувала мікрочіпи для стеження в одяг учнів

Наталія Бойко

«Чіпована» шкільна форма дозволяє батькам відслідковувати, де перебувають їхні діти

Керівництво початкової школи міста Чжухай, розташованого на півдні Китаю, у якості експерименту вбудувало мікрочіпи в одяг учнів, щоб ідентифікувати їх та відстежувати пересування.

Як повідомляє franceinfo, завдяки мікрочіпам можна визначити в режимі реального часу, як довго діти перебувають, наприклад, в туалеті або їдальні. Коли учень потрапляє в небезпечну зону, система автоматично відправляє вчителям і батькам попередження. Ця система також дозволяє їм спілкуватися з дітьми, оскільки чіп автоматично підключається до системи обміну повідомленнями.

Деякі користувачі китайського сегменту соцмереж позитивно відгукнулися про цей експеримент, проте багато хто вважає, що він зайшов занадто далеко – зокрема, вони порівнюють «чіповану» шкільну форму з електронними браслетами, які носять підозрювані в скоєнні злочинів.

Водночас, як відзначає видання, в Китаї часто виникають скандали, пов’язані з умовами навчання дітей та випадками фізичного насильства, а також випадками, коли діти грають у відеоігри поза рамками, дозволеними законом.

Китайшкола
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишився 1 день 5 годин

Що стоїть за "Вовиною тисячею"?

Президент України Володимир Зеленський 14 листопада зробив чергову "доленосну" заяву: мовляв, кожен українець, який пройшов повний курс вакцинації від COVID-19, отримає від держави по 1 тисячі гривень "на концерти, фітнес, перельоти". Ця "прогресивна" акція має стартувати з 19 грудня. Часу залишилося обмаль. Отже у КМУ зараз новий головний біль-розробити механізм, щоб задовільнити кожного "сумлінного" президентською "милістю". Що, на Ваш погляд, стоїть за такою щедрою акцією?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


Голосування

Залишилось 5 днів 5 годин

Чи можливий в Україні держпереворот?

Президент України Володимир Зеленський на пресконференції 26 листопада заявив, що, за наявною у нього інформацією, група осіб готує державний переворот у країні на початку грудня. Чи вірите Ви, що в Україні можуть відбутися такі події?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись