headerImage
Політична мапа

У лютому українці подали до ЄС на 72% більше прохань про притулок, ніж у січні

Анна Головаш

Україна вперше за чотири роки потрапила до топ-10 країн, громадяни яких найчастіше намагаються отримати притулок в Євросоюзі

Такі дані звіту Європейського офісу з питань надання притулку (EASO).

Так, у лютому поточного року число заявок від українців виросло на 72%, у порівнянні з попереднім місяцем, тобто січнем. У лютому від громадян України надійшло 971 звернення. Загалом же, у лютому до країн ЄС надійшло близько 38 300 заяв про надання міжнародного захисту.

У звіті зазначають, що більшість заявок було направлено до однієї країни ЄС. Однак там не уточнюють, яка саме держава найбільше подобається українцям.

У звіті Євроофісу з надання притулку пишуть, що таке раптове збільшення вперше за кілька років помістило Україну до списку країн, громадяни яких масово намагаються отримати притулок в Євросоюзі.

«Хоча українці можуть в’їжджати в ЄС без візи, розвиток подій в їхньому випадку контрастує з незмінно низьким рівнем заявок, поданих громадянами багатьох інших країн з безвізовим режимом», – зазначається у звіті.

Такий рівень прохань про притулок від українців став найвищим за останні чотири роки.

У топі країн із найбільшою кількістю прохачів притулку у лютому були також Сирія, Афганістан, Пакистан, Ірак та Нігерія. До речі, від сирійців надійшло понад 10 тисяч клопотань, а це більше, ніж від громадян шести наступних країн разом узятих, і складає понад чверть від усіх заявок за місяць.

Відповідні органи ЄС у справах біженців у лютому 2021 року ухвалили майже 41 тис. рішень у першій інстанції. З них три з п’яти позитивних рішення були про надання статусу біженця, інші – про надання додаткового захисту.

Нагадаємо, за даними опитування, майже 60% українців вважають владу Зеленського непрофесійною.

Теги розділу

ЄС
притулок
Останні новини

За час карантину «УЗ» сплатила пасажирам чверть мільярда за повернуті квитки

13 травня 2021 20:40


Переважна більшість українців виступає за референдум по продажу землі

13 травня 2021 20:27


Робота мрії: у Великій Британії шукають людину, яка спатиме у 800-літньому замку (ВІДЕО)

13 травня 2021 19:20


Опитування «Левада-центру»: 62% росіян не хочуть робити щеплення вакциною Sputnik V

13 травня 2021 18:28

Опитування

Голосування

Залишилось 5 днів 2 години

Чому дорожчають продукти харчування?

Упродовж останніх декількох місяців ціни на продовольство в Україні зростають. За прогнозами експертів, українцям і надалі треба чекати нових цінових стрибків, пов'язаних зі збільшенням вартості окремих категорії продовольчих товарів. На Ваш погляд, чому відбуваються цінові коливання на такі життєво необхідні товари?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


banner

Поширити:

Вам може сподобатись