headerImage
Політична мапа

У лютому українці подали до ЄС на 72% більше прохань про притулок, ніж у січні

Анна Головаш

Україна вперше за чотири роки потрапила до топ-10 країн, громадяни яких найчастіше намагаються отримати притулок в Євросоюзі

Такі дані звіту Європейського офісу з питань надання притулку (EASO).

Так, у лютому поточного року число заявок від українців виросло на 72%, у порівнянні з попереднім місяцем, тобто січнем. У лютому від громадян України надійшло 971 звернення. Загалом же, у лютому до країн ЄС надійшло близько 38 300 заяв про надання міжнародного захисту.

У звіті зазначають, що більшість заявок було направлено до однієї країни ЄС. Однак там не уточнюють, яка саме держава найбільше подобається українцям.

У звіті Євроофісу з надання притулку пишуть, що таке раптове збільшення вперше за кілька років помістило Україну до списку країн, громадяни яких масово намагаються отримати притулок в Євросоюзі.

«Хоча українці можуть в’їжджати в ЄС без візи, розвиток подій в їхньому випадку контрастує з незмінно низьким рівнем заявок, поданих громадянами багатьох інших країн з безвізовим режимом», – зазначається у звіті.

Такий рівень прохань про притулок від українців став найвищим за останні чотири роки.

У топі країн із найбільшою кількістю прохачів притулку у лютому були також Сирія, Афганістан, Пакистан, Ірак та Нігерія. До речі, від сирійців надійшло понад 10 тисяч клопотань, а це більше, ніж від громадян шести наступних країн разом узятих, і складає понад чверть від усіх заявок за місяць.

Відповідні органи ЄС у справах біженців у лютому 2021 року ухвалили майже 41 тис. рішень у першій інстанції. З них три з п’яти позитивних рішення були про надання статусу біженця, інші – про надання додаткового захисту.

Нагадаємо, за даними опитування, майже 60% українців вважають владу Зеленського непрофесійною.

ЄСпритулок
Опитування
poll5x
46

голосів

Голосування

Залишилось 22 дні 18 годин

Якою ви бачите реформу ЗСУ після перемоги?

Збройні Сили України стали символом стійкості, але потребують структурних змін після перемоги. Якою має бути армія в мирний час?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


poll5x
43

голоси

Голосування

Залишилось 22 дні 18 годин

Наскільки якісною та доступною є медицина у вашому населеному пункті?

Під час війни багато закладів охорони здоров’я зазнали руйнувань. Як ви оцінюєте доступність та якість медичних послуг там, де ви живете?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Поширити:

Вам може сподобатись