Однак у МОН заперечують, що навантаження збільшене – адже нові «міжгалузеві курси», «інтегровані курси» теоретично дозволяють провести щось на кшталт одного уроку одночасно з двох чи більше предметів
Уже з 2021/22 навчального року з початкової школи до 5 класу перейдуть перші учасники пілотних класів, що вчаться за реформою «Нова українська школа» (НУШ). Для їх навчання у листопаді 2020 року Кабмін ухвалив новий Державний стандарт для 5-9 класів. Щоб учні могли розпочати навчання за ним, Міносвіти ухвалило нову Типову навчальну програму.
Як свідчить директорка київської гімназії №34 «Либідь» імені Віктора Максименка Алевтина Багінська, у новій типовій програмі кількість навантаження для учнів збільшили щонайменше на годину щодня у кожному з 5 по 9 клас. У 5 класі передбачено по 6 уроків щодня, а раз на тиждень – сім (нині норма у 5 класі – по 5 уроків щодня, 2 рази на тиждень – 6).
«Навантаження збільшилося, але можна вводити міжгалузеві курси. Наприклад, інтегрований курс робототехніки чи драматургії. Так виходить, що кількість годин зросла, що і викликало незадоволення серед батьків. Це своєрідний недолік в освітніх програмах. З іншого боку, шість уроків для 5 класу – невелике перевищення певних допустимих санітарних норм», – вважає Алевтина Багінська.
Аналогічні спостереження зробили й інші експерти, які вивчили нову Типову програму. Така інформація спричинила великий розголос – адже незабаром на зміну 11-річному шкільному навчанню прийде 12-річне, основною метою впровадження якого було якраз зменшення щоденного навантаження на школярів.
Одна МОН заперечує, що навантаження збільшене. Як відповів начальник Головного управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко, у новій типовій програмі «освітянська спільнота загалом високо оцінила розширені можливості для самої школи вибирати час, необхідний для вивчення тих чи інших предметів або інтегрованих курсів. А розробники програми зберегли навантаження на попередньому рівні».
Нагадаємо, Міносвіти хоче перенести ЗНО з математики на 27 травня.