headerImage
Наука і освіта

У США клонували коня Пржевальського з ДНК 40-річної давності

Наталія Бойко

Клоноване маля на ім’я Курт згодом планують доставити в зоопарк Сан-Дієго

Лошаті коня Пржевальського, клонованому із замороженого зразка ДНК в Х’юстоні (штат Техас, США), виповнився місяць. Як повідомляє прес-служба зоопарку міста Сан-Дієго, клітини ДНК, з яких був клонований малюк, належали жеребцю, який народився у 1975 році в Великобританії та помер у 1998 році в США. Зразок клітин зберігався в зоопарку Сан-Дієго з 1980 року.

«Для роботи з порятунку зникаючих видів необхідні співробітництво і віддані своїй справі партнери зі спільною метою. Ми отримали це чудове досягнення, тому що застосували міждисциплінарний підхід, працюючи з найкращими науковими кадрами і використовуючи цінний генетичний матеріал, зібраний і збережений у нашому біобанку ДНК дикої природи», – сказав Пол А. Баріболт, генеральний директор San Diego Zoo Global.

Лоша, яке з’явилося на світ 6 серпня, було названо Курт – на честь доктора медицини Курта Беніршке, який стояв біля витоків програми збереження біоматеріалу в зоопарку Сан-Дієго.

«Це нове лоша Пржевальського народилося повністю здоровим і репродуктивно нормальним, – повідомляє Шон Вокер, головний науковий співробітник ViaGen Equine. – Він буцається і б’є головою, коли порушують його особистий простір, і вимагає у своєї сурогатної матері молока».

Нагадаємо, на Iviche триває громадське голосування  за зняття з розгляду законопроекту про обов’язкову реєстрацію домашніх вихованців.

 

зоопаркклонКурткыньлошадь
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишився 1 день 6 годин

Що стоїть за "Вовиною тисячею"?

Президент України Володимир Зеленський 14 листопада зробив чергову "доленосну" заяву: мовляв, кожен українець, який пройшов повний курс вакцинації від COVID-19, отримає від держави по 1 тисячі гривень "на концерти, фітнес, перельоти". Ця "прогресивна" акція має стартувати з 19 грудня. Часу залишилося обмаль. Отже у КМУ зараз новий головний біль-розробити механізм, щоб задовільнити кожного "сумлінного" президентською "милістю". Що, на Ваш погляд, стоїть за такою щедрою акцією?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


Голосування

Залишилось 5 днів 6 годин

Чи можливий в Україні держпереворот?

Президент України Володимир Зеленський на пресконференції 26 листопада заявив, що, за наявною у нього інформацією, група осіб готує державний переворот у країні на початку грудня. Чи вірите Ви, що в Україні можуть відбутися такі події?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись