headerImage
Суспільний інтерес

У ЗСУ більше половини медиків не отримають надбавки за лікування коронавірусних хворих

Антон Годенко

Міноборони звинувачує у недопрацюваннях Командування медичних сил

Ілюстративне фото

Через певні прогалини у вітчизняній нормативній базі, військовослужбовцям військово-медичних закладів з червня не була передбачена доплата у розмірі до 300 відсотків заробітної плати за роботи з хворими на коронавірус, та через недопрацювання Командування медичних сил ЗСУ більше половини військових лікарів не отримають ці гроші найближчим часом. Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони України.

Як зазначили у військовому відомстві, щоб усунути несправедливість, яка була допущена раніше, було прийнято рішення виплачувати військовим медикам грошові премії, згідно з Дисциплінарним статутом ЗС України, у тому числі, із фонду Міністра оборони України. Дані виплати мають нараховуватись за період від 2 червня 2020 року. Очікувалось, що перші кошти за цим наказом виплатять на початку листопада.

Відповідно до внутрішніх відомчих положень, Командування медичних сил ЗС України мало організувати роботу з поденного обліку фактичного часу виконання робіт з лікування хворих на COVID-19 та віднесення особи до відповідної категорії.

Однак, на сьогоднішній день, як наголосили в МОУ, більше половини військових частин, визначених переліком, не подали заявок щодо потреби в коштах на дану премію.

Відповідно до заявок Командуванням медичних сил було здійснено фінансування лише 14 з 38 військових частин.

Таким чином, через зволікання значна кількість військових медиків, що вже тривалий час перебувають на передовій боротьби з епідемією, досі не отримали цього грошового заохочення.

Наразі на зазначені цілі Міністерством оборони перераховано лише 4,9 млн грн, тоді як Департаментом фінансів Міністерства оборони необхідний обсяг коштів для виплати всіх зазначених премій передбачено.

Враховуючи такий перебіг подій, Міністерство оборони очікує від Командування медичних сил ЗС України якнайшвидшого подання документів, необхідних для виплат встановлених Міністром премій всім військовим медикам за лікування хворих на COVID-19.

Нагадаємо, у Міністерстві оборони України наприкінці жовтня вирішили виплачувати щомісячні преміальні військовослужбовцям військово-медичних закладів, які беруть безпосередню участь у лікуванні хворих на COVID-19.

 

Теги розділу

ВСУ
ЗСУ
коронавірус
медики
banner
Останні новини
Опитування
poll5x
9

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 8 днів 20 годин

Чи отримає Україна антидот від COVID найближчим часом?

Від учора у країнах Євросоюзу почалася вакцинація населення від коронавірусу. При цьому днем раніше кожна з них незалежно від кількості власного населення отримала однакову партію вакцини – до 9 750 доз. Як передбачається, на першому етапі вкацинації кожна з 27 країн Євросоюзу зможе «привити» близько 5 тисяч чоловік, а масова вакцинація, як очікується, зможе розпочатися лише наступної весни. В Україні чиновники ледь не всіх рангів навберебій намагаються запевнити українців у тому, що перемовини із зарубіжними партнерами щодо отримання заповітної вакцини тривають у конструктивному ключі, і вона ось-ось перетне державні кордони. У Мінздраві наголошують, що для вакцинації від коронавірусу вже у першому кварталі наступного року Україні знадобиться близько 40 мільйонів доз вакцини для 23 мільйонів населення, а для закупівлі рятівної вакцини в бюджеті країни вже передбачено 2,6 мільярда гривень. Чи вірите Ви, що Україна отримає антидот від COVID у найближчий час?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


Раунд 2/2

Залишилось 6 днів 20 годин

Чи вплине білоруський «касетний скандал» на розслідування справи щодо вбивства журналіста Шеремета?

Ледь не відразу після Нового року Україну та Білорусь сколихнула новина з оприлюдненням аудіозаписів нібито розмов колишніх високопосадовців білоруського КДБ, в яких начебто обговорюється фізична ліквідація скандально відомого журналіста Павла Шеремета. На Ваш погляд, ці записи:

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


Голосування

Залишилось 3 дні 20 годин

Чи вважаєте ви блокування Трампа в соцмережах правильним?

Twitter заблокував акаунт президента США Дональда Трампа на невизначений термін. Також призупинили акаунти глави Білого дому компанія Facebook, мережа Reddit і YouTube. Таке рішення викликало неоднозначну реакцію. Акаунт Трампа в Twitter мав приблизно 90 мільйонів читачів. Власники соціальних мереж пояснюють свій крок тим, что все ще діючий американський президент підбурював своїх прихильників до насилля та захоплення будівель органів державної влади, цей кром був дуже схвально сприйнятий прихильниками переможня президентських виборів Джо Байдена. У той же час, велика кількість прихильників Трампа і не тільки їх вважають блокування аккаунтів Трампа не демократичним, не правовим актом, що власники соцмереж не мають права, користаючись своїм монопольним становищем перебирати на себе функції держави та світового судді. Дехто з прихильників Трампа висловлюють побоювання з приводу можливості встановлення руками власників соцмереж світової лівацької диктатури. Такого собі нового, модернового комунізму із західним облмччям.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись