Експерти заявляють про можливість виникнення проблем у галузі вітчизняного свинарства
У лютому 2021 року до України імпортували 3,4 тис. т свинини, що вдвічі більше, ніж протягом січня. Про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу.
За даними УКАБ, якщо аналізувати динаміку останніх 5 років за період січня-лютого, то це рекордний показник.
Як повідомили експерти, вже за 2021 рік було імпортовано 5,1 тис. т м’яса, що у 2,6 разу більше, ніж минулого року за аналогічний період. Головними експортерами даної продукції є світові лідери цієї галузі – Канада та країни ЄС, а саме: Данія, Польща, Нідерланди, Іспанія, Франція.
При цьому обсяг свіжої або охолодженої свинини склав 51%, мороженої – 49%.
Причиною зростаючого імпорту стала висока ціна на внутрішньому ринку. Також за останні місяці спостерігається динаміка зменшення ціни на свинину в ЄС через спалах АЧС в Німеччині, яку було вигідніше імпортувати. Сьогодні на ринку ЄС ціни відновлюються, але наразі ціни на свиней в Україні все одно вищі, ніж у головних експортерів.
За прогнозами експертів, якщо в Україні виробники не зменшать собівартість свиней, то в березні ми будемо спостерігати подальше збільшення імпорту. В результаті вітчизняна свинина не зможе конкурувати з імпортною, що так само може призвести до великих проблем в галузі свинарства України.
Аналізуючи експорт свинини з України, то тут маємо незначне збільшення. За перші два місяці 2021 року експорт склав 485 т, що на 33% більше, ніж минулого року. Структуру експорту складає 99% – морожена свинина, 1% – свіжа або охолоджена. Найбільшими імпортерами української свинини є: ОАЕ – 55% (останні два роки найбільший імпортер), Гонконг – 17,8%, Ангола – 11%. Також в цьому місяці ми відкрили новий ринок збуту – Габон (країна Африки) – 5,7% (27,5 т).
Нагадаємо, у 2020 році в Україні скоротилося виробництво основної продукції тваринництва.