headerImage
Економіка

Українське м’ясо користується попитом у восьми країнах світу

Антон Годенко

Експорт вітчизняних м’ясопродуктів збільшився майже на чверть

Упродовж січня–вересня поточного року експорт української продукції м’ясної групи збільшився проти відповідного періоду 2020 року з 488 млн дол. США до 593 млн. Про це повідомляє Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки».

Так, за дев’ять місяців цього року найбільше продукції цієї групи – на 135 млн дол. США (22,8 %) – придбала Саудівська Аравія. На другому місці  – Нідерланди із часткою у 16,1% у загальному обсязі закупівель. Значно менші закупки здійснили Китай (6,3%), Словаччина (4,8%), ОАЕ (4,3%), Азербайджан, Казахстан і Білорусь (по 3,7%).

За словами експертів, загалом до названих країн експортується близько 2/3 м’ясопродукції у грошовому обсязі. А вирішальним чинником, який впливає на збільшення експорту агропродукції цієї групи, є зростання вартості та обсягів поставок на зарубіжні ринки м’яса птиці, здебільшого курятини. При цьому дана тенденція зберігається вже кілька років.

Таким чином за січень–вересень 2021 року вартість експорту м’яса птиці збільшилася проти минулорічних показників за відповідний період на 21% – з 420 млн дол. США торік до 504 млн дол. США при зростанні обсягів експорту цього виду м’ясної продукції з 324 тис. тонн до 331 тис. тонн.

Нагадаємо, за даними спостережень аналітиків Асоціації «М’ясної галузі», через високі ціни українці в 2-3 рази менше споживають м’яса і молока.

експортинститутінститутмясоэкспорт
Останні новини
Опитування
poll3x
34

голоси

Бліц

Голосування

Залишився 1 день 1 година

На вашу думку чи повинен суд заарештувати Петра Порошенка за вчинення державної зради?

Петро Порошенко повернувся до України. Сьогодні о 11 годині дня повинен відбутись суд, щодо вчинення Петром Порошенком державної зради.

Image

IViche Blitz

5 коментарів


poll3x
8

голосів

Бліц

Голосування

Залишилось 3 дні 1 година

Чи вважаєте ви недотриманням своїх обіцянок президентом Зеленським те, що суд відпустив Петра Порошенка?

Сьогодні Печерський районний суд Києва відпустив народного депутата Петра Порошенка під особисте зобов'язання.

Image

IViche Blitz

0 коментарів


poll7x
5

голосів

Голосування

Залишилась 1 година

На що Ви витратите "Вовину тисячу"?

З моменту запуску у дію чергової президентської "турботи" про підняття благополуччя трудящіх - початку виплати з 19 грудня минулого року 1 тисячі віртуальних гривень вакцинованим українцям, понад 6,1 млн громадян подали заявки на отримання цих коштів. Крім того, за три тижні бажаючі відкрили 7,1 млн карток у банках для нарахування виплат. У результаті таких дій станом на кінець року 638 млн гривень громадяни вже отримали від держави. На що Ви плануєте витратити "Вовину тисячу"?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


banner

Поширити:

Вам може сподобатись