headerImage
Наука і освіта

Українські археологи знайшли в праслов’янському могильнику єгипетського скарабея I-II ст. нашої ери

Наталія Бойко

Це перша знахідка такого роду в Середньому Подніпров’ї

Фото: Дніпро-Псельська ранньослов’янська експедиція Інституту археології НАН України

Дослідники з Інституту археології НАН України знайшли поблизу села Івківці на Черкащині  шість поховань, які відносяться до пізньозарубинецької  культури. Як пояснили в Дніпро-Псельській ранньослов’янській експедиції Інституту археології, це перша знахідка такого роду в Середньому Подніпров’ї.

Серед предметів, знайдених у могильнику, особливий інтерес викликає фаянсова намистина у вигляді скарабея. Такі намистини вироблялися в Єгипті й, завдяки розвиненим торговельним зв’язкам античного світу, досить часто зустрічаються в археологічних пам’ятках півдня України. Однак у пізньозарубинецьких могильниках Середнього Подніпров’я намистину-скарабей знайдено вперше, – зазначив начальник експедиції, молодший науковий співробітник відділу археології ранніх слов’ян ІА НАНУ Юрій Башкатов.

Довідка:

Зарубинецька культура – археологічна культура залізної доби, яка була поширена на території від Прип’яті до Середнього Подніпров’я. Жителі зарубинецьких поселень вели спосіб життя осілих землеробів, а також займалися скотарством. На думку більшості дослідників, представники пізньозарубинецької культури етнічно є безпосередніми предками ранніх слов’ян.

археологияархеологія

Поширити:

Вам може сподобатись