headerImage
Суспільний інтерес

Український архів стане одним із найбільших в Європі

Антон Годенко

В Архіві національної пам’яті планують розмістити близько 4 млн справ із сховищ правоохоронних органів

Кабінет Міністрів виділив 34 млн грн на реконструкцію будівлі галузевого архіву Українського інституту національної пам`яті. Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики України.

Як зазначили у відомстві, архів Інституту національної пам`яті був створений у червні 2019 року. Його завдання – зберегти архівні документи репресивних органів та забезпечити право на доступ до цієї інформації для всіх охочих. Такі інституції, в яких зібрані докази злочинів комуністичного тоталітарного режиму, вже давно створені у розвинених європейських країнах, які свого часу також будували «комуністичне майбутнє». Зокрема, в Німеччині, Литві, Чехії, Польщі, Угорщині.

Український архів отримав у Києві будівлю в 11 тис. кв. метрів на вулиці Пухівській, 7 у червні 2019 року від Національного банку України. Це приміщення потребує реконструкції. Відповідний проєкт Архів презентував у липні цього року. Серед іншого ним передбачені Open space, лабораторії для оцифрування та сучасні архівосховища.

Планується, що у майбутньому в Архіві національної пам’яті має бути зосереджено близько 4 млн справ із сховищ правоохоронних органів, і це буде найбільший архів не лише на території України, а й серед аналогічних архівів країн Центральної та Східної Європи.

Нагадаємо, в Україні створено електронну базу даних про жертви репресій комуністичного тоталітарного режиму «Український мартиролог ХХ століття».

архивархівдокументинститутінститут
Опитування
poll5x
56

голосів

Голосування

Залишилось 21 день 14 годин

Якою ви бачите реформу ЗСУ після перемоги?

Збройні Сили України стали символом стійкості, але потребують структурних змін після перемоги. Якою має бути армія в мирний час?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


poll5x
52

голоси

Голосування

Залишилось 21 день 14 годин

Наскільки якісною та доступною є медицина у вашому населеному пункті?

Під час війни багато закладів охорони здоров’я зазнали руйнувань. Як ви оцінюєте доступність та якість медичних послуг там, де ви живете?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Поширити:

Вам може сподобатись