headerImage
Суспільний інтерес

Український архів стане одним із найбільших в Європі

Антон Годенко

В Архіві національної пам’яті планують розмістити близько 4 млн справ із сховищ правоохоронних органів

Кабінет Міністрів виділив 34 млн грн на реконструкцію будівлі галузевого архіву Українського інституту національної пам`яті. Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики України.

Як зазначили у відомстві, архів Інституту національної пам`яті був створений у червні 2019 року. Його завдання – зберегти архівні документи репресивних органів та забезпечити право на доступ до цієї інформації для всіх охочих. Такі інституції, в яких зібрані докази злочинів комуністичного тоталітарного режиму, вже давно створені у розвинених європейських країнах, які свого часу також будували «комуністичне майбутнє». Зокрема, в Німеччині, Литві, Чехії, Польщі, Угорщині.

Український архів отримав у Києві будівлю в 11 тис. кв. метрів на вулиці Пухівській, 7 у червні 2019 року від Національного банку України. Це приміщення потребує реконструкції. Відповідний проєкт Архів презентував у липні цього року. Серед іншого ним передбачені Open space, лабораторії для оцифрування та сучасні архівосховища.

Планується, що у майбутньому в Архіві національної пам’яті має бути зосереджено близько 4 млн справ із сховищ правоохоронних органів, і це буде найбільший архів не лише на території України, а й серед аналогічних архівів країн Центральної та Східної Європи.

Нагадаємо, в Україні створено електронну базу даних про жертви репресій комуністичного тоталітарного режиму «Український мартиролог ХХ століття».

архивархівдокументинститутінститут
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишився 1 день 6 годин

Що стоїть за "Вовиною тисячею"?

Президент України Володимир Зеленський 14 листопада зробив чергову "доленосну" заяву: мовляв, кожен українець, який пройшов повний курс вакцинації від COVID-19, отримає від держави по 1 тисячі гривень "на концерти, фітнес, перельоти". Ця "прогресивна" акція має стартувати з 19 грудня. Часу залишилося обмаль. Отже у КМУ зараз новий головний біль-розробити механізм, щоб задовільнити кожного "сумлінного" президентською "милістю". Що, на Ваш погляд, стоїть за такою щедрою акцією?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


Голосування

Залишилось 5 днів 6 годин

Чи можливий в Україні держпереворот?

Президент України Володимир Зеленський на пресконференції 26 листопада заявив, що, за наявною у нього інформацією, група осіб готує державний переворот у країні на початку грудня. Чи вірите Ви, що в Україні можуть відбутися такі події?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись