Рейтинг конкурентоспроможності талантів ґрунтується на тому, як країна плекає своїх кваліфікованих фахівців, що робить для уникнення «відтоку мізків» і як залучає іноземні таланти
Україна потрапила до списку найбільш конкурентоспроможних талантів і посіла 42-е місце рейтингу. Тим самим поліпшила свою позицію на дві сходинки. Такий список щорічно складає портал IMD World Competitiveness Center.
В індексі конкурентоспроможності талантів всього 63 позиції, Україні ж відвели 42 місце в рейтингу між Чилі, яка розташувалася на 41 сходинці, і Таїландом. У останнього 43-е місце. У минулому році Україна була на 44-му.
На першому місці знаходиться Швейцарія. Ця країна вже чотири роки поспіль лідирує у рейтингу конкурентоспроможних талантів. Згідно з підрахунками, Швейцарія вважається кращою в світі для залучення і навчання кваліфікованих фахівців.
Особливо укладачі рейтингу відзначили, що в цій країні існує високоякісна система освіти. Також Швейцарія дуже приваблива для іноземних фахівців у сфері якості життя і стабільної зарплати.
На другому місці IMD World Talent Ranking-2020 Данія, яка змогла взяти «срібло», завдяки тому, що зробила рівні можливості для всіх у країні. І замикає трійку лідерів Люксембург. Це місце країна зайняла тому, що показала стабільне зростання інвестицій.
Після них в списку очікувано йдуть Ісландія та Швеція.
У ТОП-10 конкурентоспроможних талантів також зараховані Австрія, Норвегія, Канада, Сінгапур і Нідерланди.
Німці посіли 11-е місце, австралійцям дісталося 13-е, 14-е за жителями Гонконгу, а 15-е віддали американцям.
З найнижчими показниками конкурентоспроможності талантів виявилися такі країни: Росія, Болгарія, Мексика, Румунія, Колумбія, Бразилія, Венесуела, Словаччина та Індія з Монголією. Вони виявилися в останній десятці.
Даний рейтинг складається вже сьомий рік поспіль. Його стали складати, щоб створити більш точну картину про кадрові резерви провідних економік. І таким чином представити реальний стан глобальної конкурентоспроможності країни.
Для підрахунку конкурентоспроможності дослідники беруть до уваги реальні дані в економіці. Її оцінюють за такими критеріями: як країна заохочує місцеві таланти і перспективних фахівців, наскільки країна здатна утримувати свої таланти і паралельно залучити іноземні, а також рівень вже наявних навичок і компетенцій внутрішніх талантів.
Нагадаємо, Україна посіла 45-е місце в рейтингу найбільш інноваційних країн світу.