headerImage
Економіка

Українці заборгували за комуналку понад 80 мільярдів гривень, – Держстат

Анна Головаш

Найбільше українці заборгували за постачання і розподіл газу

Борги населення України за житлово-комунальні послуги за січень 2021 року зросли на 7,4 мільярдів гривень і загалом становлять  81 мільярд гривень.

Про це свідчать дані Державної служби статистики.

Зокрема, в січні українці сплатили за комуналку 23,9 млрд гривень. Або  77,7% нарахованих за цей період сум.

Крім того, в січні з населенням було укладено 3,2 тис. договорів щодо погашення реструктуризованої заборгованості за комуналку на загальну суму 26,2 млн гривень. Сума внесених платежів, з урахуванням довгострокових договорів, становила 17,3 млн гривень.

За що заборгували українці:

  • за постачання та розподіл природного газу – 34,4 млрд грн (+2,9 млрд грн за місяць);
  • постачання теплової енергії та гарячої води – 26,6 млрд грн (+2,5 млрд грн);
  • постачання та розподіл електричної енергії – 7,7 млрд грн (+1,6 млрд грн);
  • централізоване водопостачання та водовідведення – 5,9 млрд грн (+200 млн грн);
  • управління багатоквартирним будинком – 5,3 млрд грн (+200 млн грн);
  • надання послуг із вивезення побутових відходів – 1,1 млрд грн (не змінилося).

Нагадаємо, в січні 2021 року НАК «Нафтогаз України» збільшила вартість природного газу для потреб населення. Пізніше було ухвалено рішення про зниження ціни на газ для населення на 30% у зв’язку з пандемією коронавірусу. Втім, у зв’язку з підвищенням тарифів на електроенергію багатьом українцям у лютому доведеться сплатити за комунальні послуги більше  на 2 тисячі гривень. При цьому вже з 1 квітня тарифи на електроенергію знову планують переглянути. Якщо це станеться, то українці платитимуть не 1,68 грн за 100 кВт/год, а 2 гривні за 100 кВт/год.

Теги розділу

борг
комуналка
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишилось 2 дні 18 годин

Чи захистить вступ до НАТО Україну від Росії?

Саміт НАТО схвалили комюніке, яким Україні дали зрозуміти, як і у 2008 році, що вона стане членом Альянсу, а План дій щодо членства буде невід’ємною частиною цього процесу. «Якщо врахувати контекст, це дуже добра для нас декларація. Але я завжди чесно говорю партнерам, що за добрими деклараціями мають йти добрі дії. І найкраща така дія - надання Україні ПДЧ у 2022 році», - висловився про рішення лідерів країн-членів НАТО міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. На Ваш погляд, якщо Україна колись, нарешті, стане повноправним членом Північноатлантичного альянсу, чи захистить це її від дій Росії?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


Голосування

Залишилось 8 днів 18 годин

Почему мы проигрываем в футбол?

Украинские болельщики в печали-национальная команда в отборочном туре "Евро-2020" сдала игру австрийцам и, похоже, теперь имеет все шансы с треском вылететь из престижного турнира. На Ваш взгляд, почему украинские спортсмены в последние годы не в состоянии покорить футбольный Олимп, а топчатся у его подножия?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись