headerImage
Наука і освіта

Уряд на 1 рік відтермінував підвищення плати педагогам до 3 прожиткових мінімумів

Олег Приходько

Кабінет Міністрів України призупинив до 31.12.2021 року дію постанови №822 від 10.07.2019 (схваленої Урядом В. Гройсмана в останні тижні його роботи) «Про оплату праці педагогічних працівників закладів освіти»

Відповідно до рішення КМУ, у постанову Кабміну 822 від 10.07.2019 року внесли такі зміни: датою підвищення мінімальної зарплати педагога до трьох прожиткових мінімумів стало 1 січня не 2021, а 2022 року.

Зарплата в три прожиткові мінімуми для працездатних осіб на 1 січня 2022 року дорівнюватиме 7 443 гривням.

Наразі чимало працівників державних/комунальних закладів освіти – особливо у системі дошкілля – отримують мінімальну місячну ставку, або менше її при навантаженні, меншому за педставку (частка мінімальної зарплати або мінімальна погодинна плата).

Це рішення не впливає на підвищення зарплат педагогам за іншими програмами урядовців. Так, у проєкті Державного бюджету України на 2021 рік передбачено, що посадові оклади у бюджетній сфері (а отже, й у працівників освіти) отримають інфляційну індексацію: з 1 січня 2021 року – плюс 20%, з 1 липня – ще плюс 8,3%. Втім, цей проєкт бюджету теж може бути переглянуто й урізано.

Нагадаємо, учителька відмовилась носити засоби захисту навіть після штрафу в розмірі 17 000 гривень.

Теги розділу

вчитель
зарплата
мінімум
banner
Останні новини
Опитування
poll5x
9

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 8 днів 20 годин

Чи отримає Україна антидот від COVID найближчим часом?

Від учора у країнах Євросоюзу почалася вакцинація населення від коронавірусу. При цьому днем раніше кожна з них незалежно від кількості власного населення отримала однакову партію вакцини – до 9 750 доз. Як передбачається, на першому етапі вкацинації кожна з 27 країн Євросоюзу зможе «привити» близько 5 тисяч чоловік, а масова вакцинація, як очікується, зможе розпочатися лише наступної весни. В Україні чиновники ледь не всіх рангів навберебій намагаються запевнити українців у тому, що перемовини із зарубіжними партнерами щодо отримання заповітної вакцини тривають у конструктивному ключі, і вона ось-ось перетне державні кордони. У Мінздраві наголошують, що для вакцинації від коронавірусу вже у першому кварталі наступного року Україні знадобиться близько 40 мільйонів доз вакцини для 23 мільйонів населення, а для закупівлі рятівної вакцини в бюджеті країни вже передбачено 2,6 мільярда гривень. Чи вірите Ви, що Україна отримає антидот від COVID у найближчий час?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


Раунд 2/2

Залишилось 6 днів 20 годин

Чи вплине білоруський «касетний скандал» на розслідування справи щодо вбивства журналіста Шеремета?

Ледь не відразу після Нового року Україну та Білорусь сколихнула новина з оприлюдненням аудіозаписів нібито розмов колишніх високопосадовців білоруського КДБ, в яких начебто обговорюється фізична ліквідація скандально відомого журналіста Павла Шеремета. На Ваш погляд, ці записи:

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


Голосування

Залишилось 3 дні 20 годин

Чи вважаєте ви блокування Трампа в соцмережах правильним?

Twitter заблокував акаунт президента США Дональда Трампа на невизначений термін. Також призупинили акаунти глави Білого дому компанія Facebook, мережа Reddit і YouTube. Таке рішення викликало неоднозначну реакцію. Акаунт Трампа в Twitter мав приблизно 90 мільйонів читачів. Власники соціальних мереж пояснюють свій крок тим, что все ще діючий американський президент підбурював своїх прихильників до насилля та захоплення будівель органів державної влади, цей кром був дуже схвально сприйнятий прихильниками переможня президентських виборів Джо Байдена. У той же час, велика кількість прихильників Трампа і не тільки їх вважають блокування аккаунтів Трампа не демократичним, не правовим актом, що власники соцмереж не мають права, користаючись своїм монопольним становищем перебирати на себе функції держави та світового судді. Дехто з прихильників Трампа висловлюють побоювання з приводу можливості встановлення руками власників соцмереж світової лівацької диктатури. Такого собі нового, модернового комунізму із західним облмччям.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись