headerImage
Наука і освіта

В наступному році на науку виділять 12 млрд гривень

Анна Головаш

У проекті бюджету на 2021 рік збільшено фінансування наукової сфери на 18%

У наступному році українські вчені можуть отримати більше можливостей для розвитку і нових відкриттів. Парламент запланував у бюджеті на 2021 рік збільшити фінансування наукової сфери на 18,2%. А це – 1,8 млрд гривень, повідомляє Урядовий портал.

За словами заступника міністра фінансів Романа Єрмоличева, всього ж на наукову і науково-технічну діяльність в Україні до бюджету країни закладуть майже 12 млрд гривень, 9,2 млрд з яких буде спрямовано на загальний фонд і ще 2,8 млрд – на спеціальний.

Заступник міністра заявив, що під час планування кошторису на наступний рік, парламентарі в першу чергу намагалися «зміцнити інструменти технологічного розвитку держави».

«Серед бюджетних маркерів відзначу зростання грантової підтримки наукових і науково-технічних проектів через Національний фонд досліджень та запровадження грантового принципу фінансування досліджень галузевими науковими установами. Близько 73% усього фінансування припадає на Національну академію наук та національні галузеві академії наук», – розповів Єрмоличев.

Він пообіцяв, що також будуть окремо враховані потреби області розвитку антарктичних досліджень українськими вченими. 128,5 млн гривень запланували виділити на вивчення навколишнього середовища Антарктичного регіону, на забезпечення умов проживання та власне роботу українських дослідників на експедиційній станції «Академік Вернадський» в Антарктиці.

Ще 479,2 млн гривень хочуть спрямувати на розвиток і роботу Національної академії наук. До речі, на думку чиновників, ця сума також повинна покрити витрати лабораторій молодих вчених в Академії.

Як повідомляли раніше, в Україні скасували обов’язкове проходження ЗНО з фізики. І в наступному вступному році в країні не залишиться жодної спеціальності в жодному вузі, яка б вимагала від абітурієнтів складання тестів з цього предмету. Це стосується й тих факультетів, які випускають фізиків.

Теги розділу

бюджет
наука
проект
banner
Останні новини

Австрійське село, яке тисячу років називалося Fucking, з 1 січня змінить назву

27 листопада 2020 20:05


Через карантин в Україні на 54% збільшилася кількість повідомлень про домашнє насильство

27 листопада 2020 19:23


Міноборони: цьогоріч ВМС отримають понад 20 відремонтованих суден

27 листопада 2020 17:48


З жовтня в Україні стало більше на 1 740 машин із «зеленими» номерами

27 листопада 2020 17:26

Опитування
poll3x
13

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 29 днів 21 година

Міністерство охорони здоров'я оновило стандарти госпіталізації хворих з COVID-19. На Вашу думку - це :

Тепер середня тяжкість захворювання буде визначатися при рівні сатурації (насичення крові киснем) у 92%, а не 93%, як зараз. Критерії, що визначають необхідність у госпіталізації: частота дихання – менше 10 або більше 30; сатурація – менше 92%; порушення свідомості; наявність низки супутніх захворювань.

Image

Павло Нера

0 коментарів


poll2x
9

голосів

Голосування

Залишилось 4 дні 21 година

Чи підтримуєте ви легалізацію медичного канабісу?

25 жовтня, в день місцевих виборів, було проведено всеукраїнське опитування, ініційоване Президентом України Володимиром Зеленським. Одне з п’яти питань стосувалося легалізації канабісу в медичних цілях. Згідно з результатами опитування, які охопили 74% підрахованих анкет, 64,8% українців підтримують легалізацію канабісу, 29,5% – проти.

Image

Ия Яновски

0 коментарів


poll3x
5

голосів

Голосування

Залишився 10 днів 21 година

Шоу «Міністр хворіє в прямому ефірі»: чи справді Максим Степанов проходить «шлях звичайного пацієнта»?

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, який захворів на минулому тижні, пообіцяв у неділю пройти весь шлях «звичайного пацієнта», доповідаючи своїм фоловерам в соцмережі про кожен етап цього шляху. «Я планую пройти весь цей період, як звичайний пацієнт, фіксувати всі етапи й одразу, разом із командою Міністерства охорони здоров’я, шукати шляхи вирішення проблемних питань. Інформацією щодо свого «шляху пацієнта» я ділитимуся з вами щодня», – написав Степанов на своїй сторінці у «Фейсбуці». Детальніше – тут: https://iviche.com/news/koronavirus-ta-kabmin-v-sekretariati-zalyshylosia-tilky-dvoie-zdorovykh-stepanov-zrobyv-druhyy-krok-khvoroho

Image

Ия Яновски

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись