headerImage
Суспільний інтерес

В ОРДЛО незаконно утримують більше 3,5 тисяч українців у 160 секретних в’язницях

Анна Головаш

Росія вже восьмий рік поспіль щодня здійснює злочини проти громадян України

За даними Генеральної прокуратури в окупованих Донецьку та Луганську понад 160 незаконних в’язниць та понад 3 500 громадян України, які незаконно утримуються в них.

Про це заявила заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова під час сайд-івент  «Ізоляція» за участі Спеціального доповідача ООН з питань катувань Нільса Мельцера.

«На жаль, РФ вже восьмий рік поспіль щодня здійснює злочини проти громадян України –  вдаючись до тортур та психологічного тиску на незаконно затриманих як на тимчасово окупованих територіях України, так і на території Російської Федерації. Незаконна в’язниця «Ізоляція» в окупованому Донецьку є яскравим прикладом цих жахів і ототожнює справжнє обличчя російського окупанта», –  наголосила Еміне Джапарова.

Заступник глави МЗС наголосила про необхідність закриття всіх секретних  в’язниць в ОРДЛО, створених  Росією. Також вона вважає необхідним вимагати від російського окупанта безперешкодного доступу регіональними та міжнародними правозахисними організаціями до всіх місць позбавлення волі та забезпечення повноцінного конфіденційного спілкування з усіма затриманими на тимчасово окупованих територіях.

Еміне Джапарова додала, що  за даними Прокуратури, двом особам, які керували «Ізоляцією», заочно оголошено підозру. Вони ще в 2014 році за вказівкою своїх російських кураторів створили цю таємну в’язницю. За її словами, на даний момент в «Ізоляції» звинувачують 15 осіб у порушенні законів та звичаїв війни. Встановлено близько 170 жертв.

Нагадаємо, за даними дослідження Фонду «Демократичні ініціативи» ім. І. Кучеріва, більшість українців –  53,5% визначають події на Донбасі як російську агресію проти України з використанням місцевих бойовиків.

Теги розділу

злочин
ОРДЛО
тюрма
утримання
Останні новини
Опитування
poll7x
4 074

голоси

Бліц

Голосування

Залишився 1 день 2 години

Кому з українських політологів ви довіряєте найбільше?

В гіперполітизованому українському суспільстві великий вплив на формування громадської думки грають численні політичні експерти. Саме на політологів ключові політики часто-густо покладають відповідальну функцію донесення до народних мас своїх ідей відносно шляхів побудови «світлого майбутнього», а також – критики заклятих опонентів. Втім, є серед політичних експертів й такі, хто не служить багатому «сеньйору», а висловлює свої справжні погляди - принаймні, нам дуже хочеться в це вірити. Кому ж з тих політекспертів, чиї прізвища звучать в нашому медіапросторі найчастіше, українські громадяни найбільше довіряють? Вважаємо цю тему важливою у передчас нового очікувано гострого політичного сезону. Про це – наше поточне опитування: хто з політологів «профукав» довіру, а до кого аудиторія схильна дослухатись? Вибір сотні найпопулярніших - суб’єктивна оцінка редакції на основі контент-аналізу телеефірів, публікацій в друкованих ЗМІ та соцмережах. При цьому ми старалися не включати до рейтингу тих коментаторів політики, хто з одного боку, чітко позиціонує себе як журналіст, а з іншого - хто став "повноцінним" політиком або чиновником, зайнявши офіційні посади в держапараті, в парламенті, або в партійній ієрархії.

Image

IViche Blitz

129 коментарів


poll7x
7

голосів

Голосування

Залишилось 9 днів 2 години

Чи треба брати гроші за "дворові парковки"?

Столична влада замислилася над введенням оплати за паркування біля житлових будинків. Якщо така ініціатива набуде нормативних рис, то автопарковка біля свого будинку буде обходитися киянам у 25-35 гривень за годину. У мерії пояснюють нововведення тим, що земля біля більшості будинків належить місту, а кожен її квадратний метр коштує шалених грошей. І хоча люди й платять за обслуговування прибудинкової території, це не дає їм права на безкоштовне паркування своїх залізних коней. Як, на Вашу думку, чи треба брати гроші за паркування автівок у дворах будинків?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись