headerImage
Економіка

В Україні очікують врожай на майже десять відсотків більший за минулорічний

Антон Годенко

Поточний рік має стати другим за обсягами виробництва зерна за часів незалежності України

За прогнозом науковців, валовий збір зернових та зернобобових культур в Україні у 2021 році складе 70,7 млн т, що на 8,8% перевищить показник 2020 року у 65 млн тонн. Про це повідомляє Національний науковий центр «Інституту аграрної економіки».

Як зазначили в Інституті, після рекордного 2019 року це буде другий за обсягами виробництва збіжжя показник за часів незалежності України.

Збільшення валового збору зернових і зернобобових культур відбудеться переважно за рахунок досягнення рекордних врожаїв озимої пшениці – на рівні 28,5 млн т та озимого ячменю – 3,95 млн т, а також збільшення з 29,8 млн т до 31,1 млн т урожаю кукурудзи на зерно, яка займає найбільшу частку в українському «короваї».

Також високу частку у новому врожаї зберігає й ярий ячмінь. Однак, якщо у 2019 році виробництво цієї агрокультури склало 5 млн т, а торік скоротилося до 4,5 млн т, то цього року очікується подальше зменшення – до 4,4 млн тонн.

Крім того, обсяги озимих зернових зростуть найвідчутніше серед усіх сільськогосподарських культур – на 15,9 % проти 2020 року. При цьому збільшаться врожаї пшениці, жита та ячменю. З ярих зернових зростання складе 3,1%, із зернобобових – 8,7%.

Зменшення врожаю серед зернових культур очікується лише за чотирма основними культурами: овес (‑19,5%), просо (‑17,7%), рис (‑8,3%) та ярий ячмінь (‑1,4%).

Як прогнозують експерти, позитивна динаміка виробництва продукції озимих культур буде досягнута за рахунок збільшення посівних площ, які по пшениці зростуть на 360 тис. га, житу – на 31,5 тис. га, ячменю – на 77 тис. га, а також підвищення врожайності цих культур.

За оцінками науковців Інституту аграрної економіки, з 1 га буде зібрано 42,5 ц пшениці, 31 ц жита і 36,6 ц ячменю. Натомість спад виробництва з названих вище культур прогнозується майже виключно за рахунок зменшення посівних площ.

Варто зазначити, що обсяги валового збору із зернових культур розраховувалися переважно за  середнім сценарієм, тоді як за оптимістичним збір зерна може скласти майже 80 млн т, а за песимістичним – 67,7 млн тонн.

«Остаточний результат буде формуватися залежно від погодних умов року і, цілком ймовірно, може збільшитись на користь оптимістичного прогнозу, який демонструє нинішній потенціал галузі», – резюмували фахівці Інституту.

Нагадаємо, за прогнозами аналітиків, у цьому році світове виробництво зернових культур підвищиться до рекордних 2,287 млрд тонн проти 2,224 млрд тонн минулого сезону.

 

Теги розділу

виробництво
збір
зерно
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишилось 2 дні 17 годин

Чи захистить вступ до НАТО Україну від Росії?

Саміт НАТО схвалили комюніке, яким Україні дали зрозуміти, як і у 2008 році, що вона стане членом Альянсу, а План дій щодо членства буде невід’ємною частиною цього процесу. «Якщо врахувати контекст, це дуже добра для нас декларація. Але я завжди чесно говорю партнерам, що за добрими деклараціями мають йти добрі дії. І найкраща така дія - надання Україні ПДЧ у 2022 році», - висловився про рішення лідерів країн-членів НАТО міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. На Ваш погляд, якщо Україна колись, нарешті, стане повноправним членом Північноатлантичного альянсу, чи захистить це її від дій Росії?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


Голосування

Залишилось 8 днів 17 годин

Почему мы проигрываем в футбол?

Украинские болельщики в печали-национальная команда в отборочном туре "Евро-2020" сдала игру австрийцам и, похоже, теперь имеет все шансы с треском вылететь из престижного турнира. На Ваш взгляд, почему украинские спортсмены в последние годы не в состоянии покорить футбольный Олимп, а топчатся у его подножия?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись