headerImage
Суспільний інтерес

В Україні пропонують вдвічі збільшити штрафи за порушення на заповідних територіях

Антон Годенко

Проїзд 10 метрів на автомобілі місцевістю, яка охороняється, коштуватиме порушникові майже 550 гривень

Державна екологічна інспекція розробила проєкт постанови про підвищення в середньому удвічі такс, за якими розраховується шкода довкіллю. Про це повідомляє пресслужба відомства.

«Такси для розрахунку збитків за екологічні порушення у природно-заповідному фонді зростуть в середньому в два рази. Держекоінспекція підготувала проєкт постанови Кабміну «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд», – зазначив голова Держекоінспекції Андрій Мальований.

За його словами, постанова, яка діє зараз, була затверджена у 2013 році та не дозволяє розрахувати такі збитки, які би відповідали завданій довкіллю шкоді сьогодні.

Як зазначив Мальований, у новій постанові будуть підвищені близько у 2 рази такси, а також індексація за врахуванням інфляції.

Таким чином, у разі ухвалення позитивного рішення, з 1 січня 2021 року, наприклад, за кожні 100 метрів проїзду легкового автомобіля територією ПЗФ доведеться сплатити 547 гривень (зараз – 208 гривень). За кожне вирублене або пошкоджене дерево у степовій зоні діаметром до 10 сантиметрів – 245 гривень (зараз – 93 гривні), а діаметром 46,1–50 сантиметрів – 17 416 гривень (зараз – 6 622 гривень). За знищення лелеки білого або за пошкодження місця його гніздування порушник заплатить 7 811 гривень (зараз – 2 970 гривень).

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зареєстрував у Верховній Раді України законопроєкт, за яким пропонується встановлення кримінальної відповідальності з обмеженням волі, а у тяжких випадках – і з її позбавленням, за самовільне проникнення на територію зони відчуження Чорнобильської АЕС.

екологіянарушенияпостановлениештраф
Опитування
poll5x
9

голосів

Голосування

Залишилось 27 днів 16 годин

Наскільки якісною та доступною є медицина у вашому населеному пункті?

Під час війни багато закладів охорони здоров’я зазнали руйнувань. Як ви оцінюєте доступність та якість медичних послуг там, де ви живете?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Поширити:

Вам може сподобатись