headerImage
Суспільний інтерес

В Україні пропонують вдвічі збільшити штрафи за порушення на заповідних територіях

Антон Годенко

Проїзд 10 метрів на автомобілі місцевістю, яка охороняється, коштуватиме порушникові майже 550 гривень

Державна екологічна інспекція розробила проєкт постанови про підвищення в середньому удвічі такс, за якими розраховується шкода довкіллю. Про це повідомляє пресслужба відомства.

«Такси для розрахунку збитків за екологічні порушення у природно-заповідному фонді зростуть в середньому в два рази. Держекоінспекція підготувала проєкт постанови Кабміну «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд», – зазначив голова Держекоінспекції Андрій Мальований.

За його словами, постанова, яка діє зараз, була затверджена у 2013 році та не дозволяє розрахувати такі збитки, які би відповідали завданій довкіллю шкоді сьогодні.

Як зазначив Мальований, у новій постанові будуть підвищені близько у 2 рази такси, а також індексація за врахуванням інфляції.

Таким чином, у разі ухвалення позитивного рішення, з 1 січня 2021 року, наприклад, за кожні 100 метрів проїзду легкового автомобіля територією ПЗФ доведеться сплатити 547 гривень (зараз – 208 гривень). За кожне вирублене або пошкоджене дерево у степовій зоні діаметром до 10 сантиметрів – 245 гривень (зараз – 93 гривні), а діаметром 46,1–50 сантиметрів – 17 416 гривень (зараз – 6 622 гривень). За знищення лелеки білого або за пошкодження місця його гніздування порушник заплатить 7 811 гривень (зараз – 2 970 гривень).

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зареєстрував у Верховній Раді України законопроєкт, за яким пропонується встановлення кримінальної відповідальності з обмеженням волі, а у тяжких випадках – і з її позбавленням, за самовільне проникнення на територію зони відчуження Чорнобильської АЕС.

Теги розділу

екологія
нарушения
постановление
штраф
banner
Останні новини
Опитування

Раунд 1/2

Залишилось 4 дні 4 години

Розмова Зеленського з народом не вдалась. Чому провалилась ідея "5-ти запитань від Президента"?

Як відомо, під час проведення місцевих виборів, за ініціативою Володимира Зеленського пройшло опитування по 5-ти питаннях народові від Президента. Судячи із багатьох зджерел, люди вкрай неохоче відзивались на цю ініціативу. Узагалі спробу налагодити діалог між суспільством і владою можна тільки вітати. Чому ж люди так пасивно поставились до президентської ініціативи? Можна додавати власні варіанти відповідей!

Image

Єгор Сонін

0 коментарів


poll3x
8

голосів

Голосування

Залишилось 4 дні 4 години

Чи потрібно вводити в Україні жорсткий карантин для запобігання поширення COVID-19?

Країни Європи починають повертатись до запровадження жорстокого карантину через постійне зростання кількості хворих на коронавірус. Чи потрібно Україні повертаитись до "весняного" карантину?

Image

Катя Кириченко

2 коментарі


Раунд 1/2

Залишилось 4 дні 4 години

Що ви будете читати після закриття електронного реєстру декларацій?

Згідно прийнятого 27 жовтня Конституційним судом України рішення, відкритий електронний Реєстр декларацій (де наші держслужбовці декларують свої статки, і створення якого було одним з головних вимог Заходу до України як умови для розширення співпраці, включаючи надання Україні безвізового режиму з ЕС) припинив своє існування. Тепер замість понад 4 мільйонів декларацій на відповідному сайті висить лаконічний напис про те, що "На виконання рішення Конституційного Суду України від 27.10.2020 №13-р/2020 доступ припинено". Крім можливих зовнішньо - та внутрішньополітичних наслідків таке рішення КС має ще й звичайний людський вимір – тепер «маленький українець», в житті якого стараннями влади було й так вже не дуже багато радощів, залишився без однієї з останніх – він більше не може зайти до «Світової павутини» та з певним злорадством «понасолоджуватися» статками своїх «небожителів», яких сам же, де-факто

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись