headerImage
Економіка

В Україні вперше за 13 років тваринництво стало нерентабельним

Антон Годенко

Виробництво продуктів тваринництва завдало близько трьох мільярдів збитків сільгоспвиробникам

У минулому році на виробництві продукції тваринництва сільськогосподарські підприємства понесли збитки на суму 2,9 млрд грн, і, таким чином, вперше з 2007 року тваринництво стало неприбутковим.

Про це повідомляє Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки».

На думку його експертів, збитковість тваринництва торік стала поглибленням негативних тенденцій 2019 року, коли галузь одержала лише 0,1 млрд грн прибутків – проти 5,3 млрд грн у 2018 році.

Як і в 2019 році, найбільші збитки виявилися на виробництві яєць – 4,9 млрд грн, яке ще у 2018 році було прибутковим.

Але якщо у 2019 році збитки на виробництві яєць вдалося перекрити за рахунок прибутків від молока та продукції вирощування свиней, то торік свинина також стала безприбутковою, а зростання прибутку від виробництва молока було меншим за приріст збитків від яєчної продукції.

У 2020 році прибутковим у тваринництві залишилось лише виробництво молока – 3,8 млрд гривень. При цьому збитки на вирощуванні великої рогатої худоби склали майже 1,4 млрд грн, свиней – 0,7 млрд грн, птиці – 0,35 млрд гривень.

Як пояснюють фахівці, збитки у тваринництві склалися під впливом випереджаючого зростання собівартості – на 5,7%, тоді як виручка від реалізації продукції зросла лише на 0,7%. А ціни на продукцію вирощування птиці зменшилися торік на 10,4%, на яйця – на 2,3%.

Враховуючи обставини, які склалися, експерти вважають, що подолання збитковості тваринництва залежить переважно від зростання цін на тваринницьку продукцію, в першу чергу на яйця, ціни на які зменшилися проти 2018 року більш ніж на 25%. Водночас важливим чинником залишається підвищення продуктивності тварин і птиці, адже навіть минулорічне зростання цін на м’ясо великої рогатої худоби на 13,2% не дозволило компенсувати зменшення обсягів реалізації.

Нагадаємо, упродовж одинадцяти місяців 2020 року український експорт продукції АПК та харчової промисловості склав 20 млрд доларів, що на 0,3%, або на 62,3 млн доларів менше порівняно з аналогічним періодом 2019 року.

 

прибутоктварина
Опитування
poll5x
17

голосів

Голосування

Залишилось 25 днів 22 години

Наскільки якісною та доступною є медицина у вашому населеному пункті?

Під час війни багато закладів охорони здоров’я зазнали руйнувань. Як ви оцінюєте доступність та якість медичних послуг там, де ви живете?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Поширити:

Вам може сподобатись