У державі спостерігається негативна тенденція до зниження виробництва власних продуктів виноробства
У 2020 році Україна імпортувала вин на загальну суму $179,25 млн, що на $32,45 млн більше ніж минулого року. Про це повідомляє пресслужба Українського клубу аграрного бізнесу.
Як зазначили в УКАБ, в Україні продовжує зростати культура споживання вина, але при цьому спостерігається негативна тенденція до зниження виробництва та внутрішньої переробки.
Так, у 2020 році виробництво винограду знизилось на 97 тисяч до рекордно низького рівня – 269 тисяч тонн. Переробка знизилась майже вдвічі у порівнянні з минулим роком та склала всього 75 тисяч тонн, що також є рекордно низьким показником за всю історію нашої країни. І це не всі невтішні «винні рекорди» минулого року.
«Вина вітчизняного виробництва активно заміщаються імпортними. Від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі виноградними винами критично зросло за останні роки та склало $166,2 млн», – наголосили в Асоціації.
Експерти зазначили, що основними країнами-імпортерами торік для України стали Італія, яка експортувала нам вина на $28,9 млн (33% в загальній структурі імпорту), Франція – $27,5 млн (15%) і Грузія – $24,6 млн (14%).
В УКАБ зауважили, що враховуючи те, що з 1 січня 2021 року запроваджено нульове мито на імпорт вина з Європейського Союзу, яке буде діяти наступні 7 років, кардинальних змін у структурі імпорту нам не уникнути.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів України підвищив мінімальну роздрібну ціну на українські ігристі та газовані вина на 20 гривень – з 89 до 109 грн за пляшку 0,7–0,75 літра. Такий крок пояснюється необхідністю боротьби з фальсифікатом.