НАСА планує в 2024 році відправити на Місяць астронавтів чоловіка та жінку
НАСА і вісім країн-партнерів підписали угоду в рамках міжнародної програми «Артеміда» для спільного мирного дослідження Місяця. Про це повідомляє прес-служба НАСА.
Як зазначили в космічному відомстві, підписантами документа стали Австралія, Канада, Італія, Японія, Люксембург, Об’єднані Арабські Емірати, Великобританія та Сполучені Штати Америки.
Угода по програмі «Артеміда» передбачає встановити практичний набір принципів для керівництва освоєння космосу, співпраці між країнами, які беруть участь в місячних планах розвідки.
«З сьогоднішнім підписанням, ми об’єднуємося з нашими партнерами, щоб досліджувати Місяць і встановлюємо життєво важливі принципи, які створять безпечне, мирне і процвітаюче майбутнє в космосі для всього людства», – заявили в НАСА.
У той час як НАСА очолює програму «Артеміда», яка включає в себе відправку першої жінки і чоловіки на поверхню Місяця в 2024 році, міжнародні партнерства будуть відігравати ключову роль в досягненні сталої та надійної присутності на Місяці в кінці цього десятиліття, готуючись до проведення історичної місії людини на Марс.
Нова програма також передбачає зміцнити і здійснити Договір 1967 року щодо принципів, які регулюють діяльність держав в області розвідки і використання космічного простору, в тому числі Місяця та інших небесних тіл, інакше відомого як «Договір про космос».
Примітно, що інші країни можуть приєднатися до програми «Артеміда» протягом декількох місяців і років, оскільки НАСА продовжує працювати зі своїми міжнародними партнерами над створенням безпечного, мирного і процвітаючого майбутнього в космосі.
Нагадаємо, геофізики Німецького аерокосмічного Центру (Deutsches Zentrum für Luft- und Raumfahrt; DLR) спільно з дослідниками з Мюнстерського університету уточнили вік Місяця і з’ясували, що він з’явився 4,425 млрд років тому, тобто на 85 млн років пізніше, ніж вважалося раніше.