headerImage
Економіка

Вітчизняний товарообіг скоротився на 7 мільярдів доларів

Антон Годенко

Китай, Німеччина та Росія стали головними українськими імпортерами у минулому році

Загальний товарообіг України у 2020 році склав $103,4 млрд, що на $7 млрд менше, ніж у 2019 році – $110,5 млрд. Про це повідомляє Державна митна служба України.

За інформацією ДМС, упродовж 12 місяців 2020 року в Україну імпортовано товарів на $54,2 млрд. Порівняно з аналогічним періодом 2019 року торік український імпорт зменшився на $6,2 млрд або на 10,3%.

Водночас експортували з України товарів на $49,2 млрд (зменшення експорту склало $0,85 млрд або 1,7%).

Таким чином сальдо (різниця між експортом та імпортом) було від’ємним і склало $5 млрд.

Найбільше імпортували до України товарів з Китаю – на $8,3 млрд, Німеччини – $5,1 млрд та Росії – $4,6 млрд.

Водночас експортували з України найбільше товарів до Китаю – на $7,1 млрд, Польщі – на $3,3 млрд, Росії – $2,7 млрд.

До трійки найбільш експортованих з України товарів належать зернові, яких було продано на $9,4 млрд, чорні метали – на $7,7 млрд, жири та олії тваринного або рослинного походження – на $5,8 млрд.

Водночас найбільше імпортували до України паливо, нафту та продукти її перегонки – на $8 млрд, реактори, котли, машини, обладнання і механічні пристрої – на $6,1 млрд, а також засоби наземного транспорту – на $5,5 млрд.

Нагадаємо, у минулому році рівень інфляції в Україні сягнув 5%.

Теги розділу

імпорт
товари
товарообіг
banner
Останні новини
Опитування
poll5x
9

голосів

Раунд 2/2

Залишився 1 день 14 годин

Чи отримає Україна антидот від COVID найближчим часом?

Від учора у країнах Євросоюзу почалася вакцинація населення від коронавірусу. При цьому днем раніше кожна з них незалежно від кількості власного населення отримала однакову партію вакцини – до 9 750 доз. Як передбачається, на першому етапі вкацинації кожна з 27 країн Євросоюзу зможе «привити» близько 5 тисяч чоловік, а масова вакцинація, як очікується, зможе розпочатися лише наступної весни. В Україні чиновники ледь не всіх рангів навберебій намагаються запевнити українців у тому, що перемовини із зарубіжними партнерами щодо отримання заповітної вакцини тривають у конструктивному ключі, і вона ось-ось перетне державні кордони. У Мінздраві наголошують, що для вакцинації від коронавірусу вже у першому кварталі наступного року Україні знадобиться близько 40 мільйонів доз вакцини для 23 мільйонів населення, а для закупівлі рятівної вакцини в бюджеті країни вже передбачено 2,6 мільярда гривень. Чи вірите Ви, що Україна отримає антидот від COVID у найближчий час?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


poll5x
7

голосів

Голосування

Залишилось 14 годин

У чому секрет статистики про помітне зменшення захворюваності коронавірусом в Україні?

В Україні різко – більше, ніж вдвічі - скоротилася кількість тих, хто захворів на коронавірус. Наприкінці листопада 2020 року статистика била рекорди у понад 16 тисяч випадків за добу. А вже у другій половині грудня кількість захворюваності кількість знизилася до 5-8 тисяч, у середині січня – до 3-4 тисяч. Хоча при цьому досить високим залишається показник смертності від недуги – понад сто чоловік на день. В уряді вважають, що це наслідок карантину вихідного дня. Але при цьому чиновники говорять про необхідність продовження жорсткого карантину. Натомість експерти вважають, що зменшення виявлених випадків напряму пов'язане зі зменшенням обсягів тестування та затримками із потраплянням даних до статистичних звітів.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


poll5x
6

голосів

Голосування

Залишилось 5 днів 14 годин

Чи згодні ви з твердженням виконуючого обов’язки міністра енергетики Юрія Вітренка, що субсидії погано впливають на психіку?

Юрій Вітренко вважає, що субсидії пригнічують гідність громадян і погано впливають на їхню психіку. За його словами, коли люди отримують субсидії, це сигналізує їм про бідність. Як відомо, станом на січень субсидію отримують 3,1 мільйона домогосподарств, ще приблизно 1,8 мільйона сімей користуються пільгами при оплаті житлово-комунальних послуг. Українцям, які використовують електроенергію для опалення, також нададуть субсидію.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись