headerImage
Економіка

ЄС збільшив внесок у фонд COVAX до 1 мільярда євро

Роман Скрипин

Фонд COVAX планує закупівлю 2 мільярдів доз вакцин до кінця 2021 року, у тому числі не менше 1,3 мільярда доз для країн з низьким та середнім рівнем доходів

ФОТО: primul.md

Це допоможе розробити диверсифікований портфель вакцин, узгоджений з різними постачальниками та охопити різні наукові технології, терміни поставки та ціни. COVAX Facility це механізм розподілу відповідальності: знижує ризик для виробників, які не впевнені в майбутньому попиті, та зменшує ймовірність того, що країни не зможуть забезпечити доступ до вакцини.

Європейська комісія прагне того, щоб кожен, хто потребує вакцини, отримав ліки в будь-якій точці світу, і сприяє зміцненню здоров’я націй. Разом з партнерами було зібрано майже 16 мільярдів євро з 4 травня 2020 року в рамках світового співробітництва, спільних дій для загального доступу до тестів, лікування та вакцин проти COVID-19, а також для глобального відновлення. Внесок Team Europe наступний: держави-члени ЄС (3,1 мільярда євро), Європейська комісія (понад 1,4 мільярда євро) та Європейський інвестиційний банк (майже 2 мільярди євро в травні 2021 року та 4,9 мільярда євро в червні 2021 року).

Діяльність ЄС з розробки та виробництва ефективної вакцини принесе користь усій світовій спільноті. Інвестиції ЄС в збільшення виробничих потужностей будуть служити всім нужденним країнам. За допомогою угод про розширення закупівель ЄС вимагає від виробників надавати особисті виробничі потужності для поставок в усі країни та закликає до вільного поширення вакцин без експортних обмежень. Наприклад, фармацевтична компанія Sanofi-GSK буде прагнути забезпечити значну частину власних поставок вакцин через фонд COVAX, пише EU.

ЄС координує дії на міжнародних форумах, таких як G20 та G7, щоб гарантувати, що вакцини COVID-19 стануть доступними. Вакцини, вироблені в Європі, вже поширюються по всьому світу, оскільки Європейська комісія, працює над тим, щоб ділитися дозами, отриманими в рамках попередніх угод про закупівлі. ЄС також знаходиться в процесі створення механізму обміну вакцинами, щоб дозволити державам-членам перенаправляти деякі дози, закуплені в рамках розширеної угоди про закупівлі, переважно через COVAX.

Нещодавно Європейський Союз повідомив про виділення додаткових 500 мільйонів євро для фонду COVAX з метою збільшення власного вкладу в глобальну ініціативу, яка координує можливості щодо забезпечення справедливого та рівноправного доступу до безпечних і ефективних вакцин проти COVID-19 в країнах з низьким та середнім рівнем доходу. Внесок складається з нового гранту ЄС у розмірі 300 мільйонів євро та 200 мільйонів євро фінансової допомоги від Європейського фонду сталого розвитку (EFSD+). Цей крок дозволить реалізувати мету COVAX з доставки 1,3 мільярда доз для 92 країн з низьким і середнім рівнем доходу до кінця 2021 року.

На сьогоднішній день в програмі COVAX бере участь в загальній складності 191 країна, 92 з яких є країнами з низьким та середнім рівнем доходу, що мають право на отримання доступу до вакцин проти COVID-19. Більшість з таких країн знаходиться в Африці. За допомогою цих внесків Комісія забезпечить варіанти придбання майбутніх вакцин проти COVID-19 для всіх учасників Фонду. Вакцини будуть закуповуватися та доставлятися в країни Відділом постачання ЮНІСЕФ. Системний підхід для виробництва та поширення безпечних і ефективних вакцин проти COVID-19 дозволить оперативно реалізувати багатостороннє партнерство, яке є ефективним способом вирішення глобальних проблем світу.

Теги розділу

COVAX
ЄС
bannerbannerbanner
Останні новини
Опитування
poll5x
30

голосів

Раунд 2/2

Залишився 1 день 8 годин

Чи погоджуєтеся ви з тим, що за образу поліцейського потрібно ввести покарання?

У Верховній Раді подали законопроєкт №5050, який передбачає покарання тих, хто ображає честь та гідність правоохоронця. Автори документу пропонують ввести покарання у вигляді грошового штрафу, виправних робіт чи навіть адміністративного арешту тим, хто зачепив гідність правоохоронця під час виконання ним службових обов’язків. Передбачається карати порушника штрафом у розмірі від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це від 136 до 255 гривень.Або громадськими роботами від сорока до шістдесяти годин чи виправними роботами від одного до двох місяців з відрахуванням 20% заробітку. Максимальне покарання - адміністративний арешт на 15 діб.

Image

Володимир Сонюк

3 коментарі


poll5x
28

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 2 дні 8 годин

Як ви ставитеся до намірів дружини Медведчука Оксани Марченко піти у велику політику?

Дружина кума Путіна – Медведчука – Оксана Марченко записала відео, в якому заявила, що у відповідь на запровадження санкцій щодо неї і її чоловіка йде в політику для «захисту українського народу». Марченко заявила, що досі «ніколи не прагнула в політику», але оскільки їй «не залишили вибору», то тепер вона вступає до партії «Опозиційна платформа – За життя», головою політради якої є Медведчук. Нагадаємо, що згідно декларації Медведчука Оксана Марченко має 19 годинників, понад 80 сумок відомих брендів, більше 70 шкіряних на хутрових пальто, а також 5 шуб серед яких соболина від Fendi вартістю кількасот тисяч євро.

Image

Володимир Сонюк

4 коментарі


poll5x
14

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 8 днів 8 годин

Чи вірите ви у справедливість вироку громадському активісту Сергію Стерненку?

Приморський суд Одеси 23 лютого засудив Сергія Стерненка до 7 років і трьох місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Активіста вважають винним у викраденні Сергія Щербіча з метою розбою, заволодіння його грошима (300 гривень) та незаконному володінні вогнепальною зброєю. За словами самого Стерненка, Щербіч – тітушка і проросійський колаборант.Українців обурило рішення, тому у різних містах 23 лютого спалахнули масові протести на підтримку активіста. При цьому на Банкову киян не впускали правоохоронці. Через це між протестувальниками та силовиками сталися сутички.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись