headerImage
Економіка

ЄС збільшив внесок у фонд COVAX до 1 мільярда євро

Роман Скрипин

Фонд COVAX планує закупівлю 2 мільярдів доз вакцин до кінця 2021 року, у тому числі не менше 1,3 мільярда доз для країн з низьким та середнім рівнем доходів

ФОТО: primul.md

Це допоможе розробити диверсифікований портфель вакцин, узгоджений з різними постачальниками та охопити різні наукові технології, терміни поставки та ціни. COVAX Facility це механізм розподілу відповідальності: знижує ризик для виробників, які не впевнені в майбутньому попиті, та зменшує ймовірність того, що країни не зможуть забезпечити доступ до вакцини.

Європейська комісія прагне того, щоб кожен, хто потребує вакцини, отримав ліки в будь-якій точці світу, і сприяє зміцненню здоров’я націй. Разом з партнерами було зібрано майже 16 мільярдів євро з 4 травня 2020 року в рамках світового співробітництва, спільних дій для загального доступу до тестів, лікування та вакцин проти COVID-19, а також для глобального відновлення. Внесок Team Europe наступний: держави-члени ЄС (3,1 мільярда євро), Європейська комісія (понад 1,4 мільярда євро) та Європейський інвестиційний банк (майже 2 мільярди євро в травні 2021 року та 4,9 мільярда євро в червні 2021 року).

Діяльність ЄС з розробки та виробництва ефективної вакцини принесе користь усій світовій спільноті. Інвестиції ЄС в збільшення виробничих потужностей будуть служити всім нужденним країнам. За допомогою угод про розширення закупівель ЄС вимагає від виробників надавати особисті виробничі потужності для поставок в усі країни та закликає до вільного поширення вакцин без експортних обмежень. Наприклад, фармацевтична компанія Sanofi-GSK буде прагнути забезпечити значну частину власних поставок вакцин через фонд COVAX, пише EU.

ЄС координує дії на міжнародних форумах, таких як G20 та G7, щоб гарантувати, що вакцини COVID-19 стануть доступними. Вакцини, вироблені в Європі, вже поширюються по всьому світу, оскільки Європейська комісія, працює над тим, щоб ділитися дозами, отриманими в рамках попередніх угод про закупівлі. ЄС також знаходиться в процесі створення механізму обміну вакцинами, щоб дозволити державам-членам перенаправляти деякі дози, закуплені в рамках розширеної угоди про закупівлі, переважно через COVAX.

Нещодавно Європейський Союз повідомив про виділення додаткових 500 мільйонів євро для фонду COVAX з метою збільшення власного вкладу в глобальну ініціативу, яка координує можливості щодо забезпечення справедливого та рівноправного доступу до безпечних і ефективних вакцин проти COVID-19 в країнах з низьким та середнім рівнем доходу. Внесок складається з нового гранту ЄС у розмірі 300 мільйонів євро та 200 мільйонів євро фінансової допомоги від Європейського фонду сталого розвитку (EFSD+). Цей крок дозволить реалізувати мету COVAX з доставки 1,3 мільярда доз для 92 країн з низьким і середнім рівнем доходу до кінця 2021 року.

На сьогоднішній день в програмі COVAX бере участь в загальній складності 191 країна, 92 з яких є країнами з низьким та середнім рівнем доходу, що мають право на отримання доступу до вакцин проти COVID-19. Більшість з таких країн знаходиться в Африці. За допомогою цих внесків Комісія забезпечить варіанти придбання майбутніх вакцин проти COVID-19 для всіх учасників Фонду. Вакцини будуть закуповуватися та доставлятися в країни Відділом постачання ЮНІСЕФ. Системний підхід для виробництва та поширення безпечних і ефективних вакцин проти COVID-19 дозволить оперативно реалізувати багатостороннє партнерство, яке є ефективним способом вирішення глобальних проблем світу.

COVAXЄС
Опитування
poll5x
26

голосів

Голосування

Залишився 25 днів 1 година

Якою ви бачите реформу ЗСУ після перемоги?

Збройні Сили України стали символом стійкості, але потребують структурних змін після перемоги. Якою має бути армія в мирний час?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Поширити:

Вам може сподобатись