headerImage
Наука і освіта

З’явився перший державний Центр консервації археологічних знахідок

Антон Годенко

Новий заклад буде вивчати, аналізувати та застосувати досягнення світової науки із збереження артефактів

У столиці офіційно з’явився Центр консервації предметів археології, пріоритетними напрямами роботи якого будуть наукові дослідження й розробка наукової документації археологічних пам’яток Києва. Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації з посиланням на слова в.о. першого заступника голови КМДА Валентина Мондриївського.

«Першочерговим завданням інституції стане опрацювання історичних цінностей, які були знайдені під час археологічних розкопок на Поштовій площі. Робота проводитиметься в тісній співпраці з Інститутом археології НАН України та його Київською експедицією», – сказав Мондриївський.

Загалом, за його словами, заклад проводитиме заходи з консервації археологічних предметів, експериментальні дослідження, розроблення і впровадження у практику консервації та реставрації археологічних предметів, пам’яток містобудування, архітектури та монументального мистецтва, їх дослідження. Важливою складовою роботи стане вивчення, аналіз та застосування досягнень світової науки за профілем Центру, співпраця з вітчизняними та закордонними подібними закладами.

У свою чергу директор Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк зазначив, що в Україні немає аналогічних установ та можливостей для здійснення кваліфікованої консервації та музеєфікації археологічних знахідок. Особливо це стосується дерев’яних артефактів.

Нагадаємо, працівники Національного заповідника «Хортиця» за допомогою водолазів дістали з води Дніпра окований залізом 4,4-метровий дубовий лафет гармати кінця XVII – початку XVIII століття.

 

археологіязнахідка

Поширити:

Вам може сподобатись