Людина визнається боржником зі сплати комунальних послуг у судовому порядку за спрощеною процедурою
В Україні відкрито 342 232 судових провадження щодо українців, які не сплатили комунальні послуги у 2020 році, що на 50% більше, ніж у минулому році, коли велося близько 227 тисяч проваджень. Про це повідомляє opendatabot.
Як зазначається, більшість підприємств, яким заборгували наші співгромадяни – це установи, що постачають опалення.
Експерти зазначають, що відповідно до чинного законодавства, людина визнається боржником зі сплати комунальних послуг у судовому порядку в спрощеному провадженні. Якщо боржник не виконує вирок суду, то він потрапляє до реєстру боржників. Це стандартна процедура, яку використовують будь-які стягувачі: комунальні установи, банки, колектори.
За словами адвоката Наталії Гнатуш, людині, яка потрапила до Єдиного реєстру боржників, можуть заблокувати банківські рахунки, вилучити її майно, а також обмежити виїзд за кордон. У той же час комунальні підприємства можуть припинити надання послуг боржникам ще у досудовому порядку.
Нагадаємо, за словами голови податкового комітету Верховної Ради Данила Гетманцева, гігантські борги за комунальні послуги серед населення – наслідок непродуманої політики влади в 2015-2016 роках.