headerImage
Економіка

За 2020 рік гривня по відношенню до долара впала майже на 20%, – Мінекономіки

Анна Головаш

Середньомісячний обмінний курс гривні до долара США протягом 2020 року девальвував на 19,3 %

Про це повідомляється в Огляді інфляції, який опубліковано на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Як мовиться в публікації, в грудні 2019 року Нацбанку довелося встановити офіційний курс національної валюти – 28,17 гривні за 1 американський долар. Також у Мінекономіки зазначають, що на стимулювання інфляції вплинула монетарна політика НБУ. Зокрема – збільшення грошової пропозиції на 28,7% протягом 2020 року при збереженні облікової ставки на рівні 6% річних.

Знецінення гривні, зауважують у Мінекономіки, продовжує позначатися на цінах, особливо в частині імпортної складової. Імпорт продукції Україні став обходитися дорожче.

При цьому в Мінекономіки в першому кварталі 2021 року не очікують значних змін щодо цін на споживчому ринку. З одного боку, поєднання монетарного та адміністративного чинників з високою собівартістю далі стимулюватиме зростання цін внутрішнього ринку. Втім, з іншого – посилення  такого фактору як утримання від значних витрат на тлі  пандемії COVID-19 і запровадження локдауну в січні навпаки частково компенсуватиме дію інфляційних чинників. Тому, резюмують у міністерстві, передбачувана динаміка обмінного курсу гривні загалом не спотворюватиме ціноутворення на споживчому ринку.

Як раніше повідомлялося, 30 жовтня 2020 року девальвація гривні склала 20%. Водночас, за прогнозами  Міжнародного  валютного  фонду, гривня в 2021 році може зміцнитися до 28,12 за долар.

Нагадаємо, згідно з даними Державної служби статистики, рівень інфляції в Україні у 2020 році збільшився на 5%, що призвело до подорожчання низки  продуктів.

 

Теги розділу

гривня
курс
Мінекономіки
banner
Останні новини
Опитування
poll5x
9

голосів

Раунд 2/2

Залишився 1 день 13 годин

Чи отримає Україна антидот від COVID найближчим часом?

Від учора у країнах Євросоюзу почалася вакцинація населення від коронавірусу. При цьому днем раніше кожна з них незалежно від кількості власного населення отримала однакову партію вакцини – до 9 750 доз. Як передбачається, на першому етапі вкацинації кожна з 27 країн Євросоюзу зможе «привити» близько 5 тисяч чоловік, а масова вакцинація, як очікується, зможе розпочатися лише наступної весни. В Україні чиновники ледь не всіх рангів навберебій намагаються запевнити українців у тому, що перемовини із зарубіжними партнерами щодо отримання заповітної вакцини тривають у конструктивному ключі, і вона ось-ось перетне державні кордони. У Мінздраві наголошують, що для вакцинації від коронавірусу вже у першому кварталі наступного року Україні знадобиться близько 40 мільйонів доз вакцини для 23 мільйонів населення, а для закупівлі рятівної вакцини в бюджеті країни вже передбачено 2,6 мільярда гривень. Чи вірите Ви, що Україна отримає антидот від COVID у найближчий час?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


poll5x
7

голосів

Голосування

Залишилось 13 годин

У чому секрет статистики про помітне зменшення захворюваності коронавірусом в Україні?

В Україні різко – більше, ніж вдвічі - скоротилася кількість тих, хто захворів на коронавірус. Наприкінці листопада 2020 року статистика била рекорди у понад 16 тисяч випадків за добу. А вже у другій половині грудня кількість захворюваності кількість знизилася до 5-8 тисяч, у середині січня – до 3-4 тисяч. Хоча при цьому досить високим залишається показник смертності від недуги – понад сто чоловік на день. В уряді вважають, що це наслідок карантину вихідного дня. Але при цьому чиновники говорять про необхідність продовження жорсткого карантину. Натомість експерти вважають, що зменшення виявлених випадків напряму пов'язане зі зменшенням обсягів тестування та затримками із потраплянням даних до статистичних звітів.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


poll5x
6

голосів

Голосування

Залишилось 5 днів 13 годин

Чи згодні ви з твердженням виконуючого обов’язки міністра енергетики Юрія Вітренка, що субсидії погано впливають на психіку?

Юрій Вітренко вважає, що субсидії пригнічують гідність громадян і погано впливають на їхню психіку. За його словами, коли люди отримують субсидії, це сигналізує їм про бідність. Як відомо, станом на січень субсидію отримують 3,1 мільйона домогосподарств, ще приблизно 1,8 мільйона сімей користуються пільгами при оплаті житлово-комунальних послуг. Українцям, які використовують електроенергію для опалення, також нададуть субсидію.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись