headerImage
Економіка

За чверть століття з бюджету «вимили» понад чотириста мільярдів

Антон Годенко

Сотні мільярдів можна було скерувати на будівництво тисяч кілометрів доріг або дитячих садків

Рахункова палата України перевірила законність використання упродовж 25 років понад 6 трлн грн державних коштів, з яких порушень і недоліків виявлено на 403,6 млрд грн. Про це повідомляє пресслужба РПУ з посиланням на слова її голови Валерія Пацкана.

«За 25 років Рахункова палата перевірила понад 6 трлн грн державних коштів. Тож ви можете уявити, з якими обсягами даних стикаються наші аудитори. Чверть століття тому наші фахівці охопили перевірками лише 50 млрд грн, а минулого року – вже понад трильйон», – сказав Пацкан.

Він зауважив, що аудитори Рахункової палати виявили порушень і недоліків на 403,6 млрд грн, які накопичувалися протягом чверті століття.

«Тільки уявіть, за ці кошти можна побудувати майже 4 500 км нових доріг чи зробити капремонт 16 тис км автомагістралей, або відкрити 4 тисячі сучасних дитсадків! І це в цінах 2020 року», – зазначив голова Рахункової палати.

Пацкан підкреслив, що Рахункова палата не просто виявляє порушення, а запобігає неефективному витрачанню коштів та рекомендує, як уникнути порушень.

Нагадаємо, протягом 2017–2020 років Державний бюджет через неякісне прогнозування недоотримав 2,6 млрд грн орендної плати за користування державним майном.

бюджетдержкоштипровірки
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишився 1 день 5 годин

Що стоїть за "Вовиною тисячею"?

Президент України Володимир Зеленський 14 листопада зробив чергову "доленосну" заяву: мовляв, кожен українець, який пройшов повний курс вакцинації від COVID-19, отримає від держави по 1 тисячі гривень "на концерти, фітнес, перельоти". Ця "прогресивна" акція має стартувати з 19 грудня. Часу залишилося обмаль. Отже у КМУ зараз новий головний біль-розробити механізм, щоб задовільнити кожного "сумлінного" президентською "милістю". Що, на Ваш погляд, стоїть за такою щедрою акцією?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


Голосування

Залишилось 5 днів 5 годин

Чи можливий в Україні держпереворот?

Президент України Володимир Зеленський на пресконференції 26 листопада заявив, що, за наявною у нього інформацією, група осіб готує державний переворот у країні на початку грудня. Чи вірите Ви, що в Україні можуть відбутися такі події?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись