headerImage
Економіка

За пів року в Україні зросла кількість підприємців

Антон Годенко

З початку року більше десяти тисяч підприємців ліквідували свій бізнес

У першому півріччі кількість  фопів в Україні зросла на 31 791 тисячу: якщо у січні їх було 1 900 012, зараз – 1 931 803. Про це повідомляє opendatabot.

Як зазначається, 44 тисячі нових підприємців почали свою діяльність, майже 12 тисяч – закрилися.

Варто зазначити, що цьогоріч відкриття ФОПів зросло в ІТ-галузі, роздрібній торгівлі, забезпеченні стравами та напоями, наданні інформаційних та індивідуальних послуг тощо.

Таким чином, за півроку в Україні з’явилося 15 759 нових фопів-програмістів. Їх кількість зросла на 9% й зараз становить 188 966 підприємців.

У сфері роздрібної торгівлі зареєстровано 647 716 фопів – це на 10 155 бізнесів більше, ніж було на початку року. Відносний ріст за цей час становить 1,6%

Стравами та напоями у січні забезпечували населення 58 590 фопів, наразі кількість підприємців з таким родом діяльності становить 62 248. Їх чисельнiсть зросла на 6% або на 3 658 компаній.

Кількість фопів, що займаються інформаційними послугами, зросла на 3 284 – з 39 080 до 42 364 (+8%).

На 1 873 компанії збільшилась кількість малих бізнесів, що надають індивідуальні послуги – у відносному рості це +2%. На сьогоднi в Україні зареєстровано 94 347 таких фопів.

Водночас найбільша кількість фопів закрилася за півроку в таких сферах як оптова торгівля (−3 449 фопів), складське господарство (−2 878), надання соціальної допомоги (−946), теле- та радіомовлення (−769), авіаційний транспорт (закрилося 622 фопів).

Нагадаємо, рівень безробіття в зв’язку з пандемією коронавірусу в Україні зріс з 8,5% до 9,9%.

 

Теги розділу

підприємець
ФОП
Останні новини
Опитування
poll7x
4 063

голоси

Бліц

Голосування

Залишився 1 день 3 години

Кому з українських політологів ви довіряєте найбільше?

В гіперполітизованому українському суспільстві великий вплив на формування громадської думки грають численні політичні експерти. Саме на політологів ключові політики часто-густо покладають відповідальну функцію донесення до народних мас своїх ідей відносно шляхів побудови «світлого майбутнього», а також – критики заклятих опонентів. Втім, є серед політичних експертів й такі, хто не служить багатому «сеньйору», а висловлює свої справжні погляди - принаймні, нам дуже хочеться в це вірити. Кому ж з тих політекспертів, чиї прізвища звучать в нашому медіапросторі найчастіше, українські громадяни найбільше довіряють? Вважаємо цю тему важливою у передчас нового очікувано гострого політичного сезону. Про це – наше поточне опитування: хто з політологів «профукав» довіру, а до кого аудиторія схильна дослухатись? Вибір сотні найпопулярніших - суб’єктивна оцінка редакції на основі контент-аналізу телеефірів, публікацій в друкованих ЗМІ та соцмережах. При цьому ми старалися не включати до рейтингу тих коментаторів політики, хто з одного боку, чітко позиціонує себе як журналіст, а з іншого - хто став "повноцінним" політиком або чиновником, зайнявши офіційні посади в держапараті, в парламенті, або в партійній ієрархії.

Image

IViche Blitz

128 коментарів


poll7x
7

голосів

Голосування

Залишилось 9 днів 3 години

Чи треба брати гроші за "дворові парковки"?

Столична влада замислилася над введенням оплати за паркування біля житлових будинків. Якщо така ініціатива набуде нормативних рис, то автопарковка біля свого будинку буде обходитися киянам у 25-35 гривень за годину. У мерії пояснюють нововведення тим, що земля біля більшості будинків належить місту, а кожен її квадратний метр коштує шалених грошей. І хоча люди й платять за обслуговування прибудинкової території, це не дає їм права на безкоштовне паркування своїх залізних коней. Як, на Вашу думку, чи треба брати гроші за паркування автівок у дворах будинків?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись