headerImage
Економіка

За рахунок лісів бюджет отримав мільярди

Антон Годенко

У Карпатах обсяги вирубки лісу зменшилися майже на двадцять відсотків

Впродовж 9 місяців поточного року підприємства Держлісагентства сплатили до державної казни 6 мільярдів гривень податків, що на 39% більше, ніж за аналогічний періоді 2020 року. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони довкілля та природних ресурсів України.

«Чистий прибуток за 9 місяців 2021 року склав 347 млн гривень. Якщо порівнювати цей показник з аналогічним періодом 2020 року, маємо позитивний результат: він збільшився на 139%», – зазначили у міністерстві.

Крім того, чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за 9 місяців склав 15,6 млрд гривень. У порівнянні з аналогічним періодом 2020 року він збільшився на 53%.

При цьому зростання ціни на європейських ринках деревини за аналогічний період складає лише 13%, а загальний обсяг заготівлі деревини в Україні не змінився.

Водночас у Мінприроди похвалилися тим, що у цьому році вдалось поступово перейти на вибіркові способи вирубок лісу – за перші три квартали цього року на 18% зменшився обсяг суцільних рубок у 4 областях Карпатського регіону. Також у порівнянні з 2020 роком в Україні кількість лісових пожеж знизилася в 5 разів.

Нагадаємо, за даними експертів, в Україні під прикриттям так званих санітарних вирубок лісу відбувається незаконна заготівля деревини.

деревинадревесиналеслісприрода
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишився 1 день 5 годин

Що стоїть за "Вовиною тисячею"?

Президент України Володимир Зеленський 14 листопада зробив чергову "доленосну" заяву: мовляв, кожен українець, який пройшов повний курс вакцинації від COVID-19, отримає від держави по 1 тисячі гривень "на концерти, фітнес, перельоти". Ця "прогресивна" акція має стартувати з 19 грудня. Часу залишилося обмаль. Отже у КМУ зараз новий головний біль-розробити механізм, щоб задовільнити кожного "сумлінного" президентською "милістю". Що, на Ваш погляд, стоїть за такою щедрою акцією?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


Голосування

Залишилось 5 днів 5 годин

Чи можливий в Україні держпереворот?

Президент України Володимир Зеленський на пресконференції 26 листопада заявив, що, за наявною у нього інформацією, група осіб готує державний переворот у країні на початку грудня. Чи вірите Ви, що в Україні можуть відбутися такі події?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись