headerImage
Економіка

За рік вітчизняне автовиробництво скоротилося на третину

Олег Приходько

За підсумками року всі підприємства автопрому, крім ЗАЗу, скоротили виробництво

ФОТО: Укравтопром

Протягом всього 2020 року в Україні було вироблено 4 952 одиниці автотранспортних засобів, що на 32% менше, ніж в 2019 році. Про це повідомляє Асоціація українських автовиробників «Укравтопром».

Як зазначили в Асоціації, за попередніми даними, на українських заводах у грудні 2020 року було виготовлено 523 одиниці автотранспортних засобів, що на 6% менше, ніж в останньому місяці 2019 року.

Найбільше в минулому місяці було вироблено легкових автомобілів. Грудневий результат в цьому сегменті українського автопрому склав 446 авто, що на 3% більше, ніж в минулому році. З цієї кількості 290 автомобілів було зібрано на «Єврокарі», а 156 машин випустив ЗАЗ.

Випуск комерційних автомобілів (без урахування АвтоКрАЗу, який перестав розкривати інформацію про своє виробництво з серпня 2016 року) скоротився на 70%, до 6 штук (всі вони виготовлені на заводі «Черкаський автобус»).

На третину впало автобусне виробництво – за місяць було виготовлено 71 автобус. Найбільшу кількість автобусів випустив «Черкаський автобус» – 35 штук. На Чернігівському автозаводі виготовили 22 автобуса. ЗАЗ повідомив про виробництво 10 автобусів. Грудневий результат Часовоярського автобусного заводу – 4 одиниці.

У той же час легкових автомобілів було виготовлено 4 202 штуки (-33%), комерційних – 51 штуку (-63%), автобусів – 699 штук (-20%).

Загалом слід зазначити, що за підсумками року всі підприємства автопрому, крім ЗАЗу, скоротили виробництво. У вересні запорізький автозавод відновив випуск легкових автомобілів, завдяки цьому підприємство закінчило рік з 10-кратним збільшенням відносно 2019 року.

Згідно з даними відкритих джерел, потужності підприємств української автомобільної промисловості дозволяють щорічно випускати до 30 тисяч автотранспортних засобів.

Нагадаємо, в минулому році українські номери отримали 85,5 тисячі нових легкових автомобілів, що на 3% менше показника 2019 року.

Теги розділу

авто
виробництво
banner
Останні новини
Опитування
poll5x
9

голосів

Раунд 2/2

Залишився 1 день 14 годин

Чи отримає Україна антидот від COVID найближчим часом?

Від учора у країнах Євросоюзу почалася вакцинація населення від коронавірусу. При цьому днем раніше кожна з них незалежно від кількості власного населення отримала однакову партію вакцини – до 9 750 доз. Як передбачається, на першому етапі вкацинації кожна з 27 країн Євросоюзу зможе «привити» близько 5 тисяч чоловік, а масова вакцинація, як очікується, зможе розпочатися лише наступної весни. В Україні чиновники ледь не всіх рангів навберебій намагаються запевнити українців у тому, що перемовини із зарубіжними партнерами щодо отримання заповітної вакцини тривають у конструктивному ключі, і вона ось-ось перетне державні кордони. У Мінздраві наголошують, що для вакцинації від коронавірусу вже у першому кварталі наступного року Україні знадобиться близько 40 мільйонів доз вакцини для 23 мільйонів населення, а для закупівлі рятівної вакцини в бюджеті країни вже передбачено 2,6 мільярда гривень. Чи вірите Ви, що Україна отримає антидот від COVID у найближчий час?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


poll5x
7

голосів

Голосування

Залишилось 14 годин

У чому секрет статистики про помітне зменшення захворюваності коронавірусом в Україні?

В Україні різко – більше, ніж вдвічі - скоротилася кількість тих, хто захворів на коронавірус. Наприкінці листопада 2020 року статистика била рекорди у понад 16 тисяч випадків за добу. А вже у другій половині грудня кількість захворюваності кількість знизилася до 5-8 тисяч, у середині січня – до 3-4 тисяч. Хоча при цьому досить високим залишається показник смертності від недуги – понад сто чоловік на день. В уряді вважають, що це наслідок карантину вихідного дня. Але при цьому чиновники говорять про необхідність продовження жорсткого карантину. Натомість експерти вважають, що зменшення виявлених випадків напряму пов'язане зі зменшенням обсягів тестування та затримками із потраплянням даних до статистичних звітів.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


poll5x
6

голосів

Голосування

Залишилось 5 днів 14 годин

Чи згодні ви з твердженням виконуючого обов’язки міністра енергетики Юрія Вітренка, що субсидії погано впливають на психіку?

Юрій Вітренко вважає, що субсидії пригнічують гідність громадян і погано впливають на їхню психіку. За його словами, коли люди отримують субсидії, це сигналізує їм про бідність. Як відомо, станом на січень субсидію отримують 3,1 мільйона домогосподарств, ще приблизно 1,8 мільйона сімей користуються пільгами при оплаті житлово-комунальних послуг. Українцям, які використовують електроенергію для опалення, також нададуть субсидію.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись