headerImage
Суспільний інтерес

За вирубку дерев у містах можна буде на три роки сісти у тюрму

Антон Годенко

Штрафні санкції за знищення зелених насаджень збільшаться у десять разів

Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроєкт, який передбачає посилення відповідальності за рубку дерев у межах населених пунктів. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція України з посиланням на слова її очільника Андрія Мальованого.

За його словами, законопроєкт передбачає зміни до статтею 153 Кодексу про адміністративні правопорушення і збільшує суму штрафу у близько 10 разів.

«Штраф за знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев, чагарників на об’єктах благоустрою у сфері зеленого господарства населених пунктів (стаття 153 КУпАП) підвищується до 1 700 – 3 400 гривень для громадян та 5 100 – 8 500 гривень для посадових осіб. Раніше штраф становив 170 – 510 гривень та 510 – 850 гривень відповідно», – сказав Мальований.

Він додав, що також до Кримінального кодексу буде введена нова стаття 246-1, яка передбачатиме, зокрема, позбавлення волі на строк до трьох років.

«За умисне знищення, пошкодження дерев, чагарників в населених пунктах, що заподіяло істотну шкоду, передбачені штраф для громадян у розмірі 8 500 – 17 000 гривень, виправні роботи на строк до двох років, обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на той самий строк. Істотною шкодою вважається така, що у 20 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян», – зазначив Мальований.

Нагадаємо, у 2020 році українським лісам було завдано збитків на суму близько 312 млн гривень.

вирубканасаждениясанкціїштраф
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишився 1 день 5 годин

Що стоїть за "Вовиною тисячею"?

Президент України Володимир Зеленський 14 листопада зробив чергову "доленосну" заяву: мовляв, кожен українець, який пройшов повний курс вакцинації від COVID-19, отримає від держави по 1 тисячі гривень "на концерти, фітнес, перельоти". Ця "прогресивна" акція має стартувати з 19 грудня. Часу залишилося обмаль. Отже у КМУ зараз новий головний біль-розробити механізм, щоб задовільнити кожного "сумлінного" президентською "милістю". Що, на Ваш погляд, стоїть за такою щедрою акцією?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


Голосування

Залишилось 5 днів 5 годин

Чи можливий в Україні держпереворот?

Президент України Володимир Зеленський на пресконференції 26 листопада заявив, що, за наявною у нього інформацією, група осіб готує державний переворот у країні на початку грудня. Чи вірите Ви, що в Україні можуть відбутися такі події?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись