Банкіри фіксують зростання середніх сум грошових переказів громадян з-за кордону
За попередніми оцінками Національного банку України, у січні – червні 2020 року обсяг приватних переказів громадян з-за кордону в Україну офіційними та неформальними каналами становив 5 365 млрд дол. еквіваленті на гривні, а з України за кордон – 246 млн дол. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє Національний банк України.
За даним НБУ, через карткові платіжні системи чи поштові відділення нашими співгромадянами було переказано в Україну 1 187 млн дол. в еквіваленті або понад п’ята частина від всіх надходжень, що на 8% більше, ніж у першому півріччі 2019 року. При цьому, як зазначили у Нацбанку, середня сума одного переказу в Україну зросла з 355 до 374 дол. (на 5,4%).
Водночас за вказаний період громадянами України було перераховано на закордонні рахунки 212 млн дол. через системи переказу коштів. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року обсяги таких переказів зросли на 26,2%. Цей найпопулярніший спосіб забезпечив понад чотири п’ятих від усіх приватних переказів з України. У цьому випадку також банкіри зафіксували зростання сум на 29,1% , а середній обсяг одного переказу з України становив 462 дол. проти 358 дол. у першому півріччі торік.
У НБУ зауважили, що найпопулярніші “напрямки”, за якими українці здійснюють перекази майже не змінилися. Так, в Україну найбільше коштів надійшло із США, Італії, Ізраїлю, РФ, Німеччини, а з України більше відправлено до РФ, Грузії, Азербайджану, Туреччини та Польщі.
Крім того, у НБУ констатували збільшення кількості і обсягів переказів у межах України через платіжні системи переказу коштів. Зокрема, за півроку всередині держави було перераховано 117 938 млн грн або 4 551 млн дол. в еквіваленті – це на третину більше (на 31,3%), ніж торік у першому півріччі.