headerImage
Економіка

Завдяки системі Prozorro Україна заощадила майже 200 мільярдів гривень, – уряд

Анна Головаш

1 серпня виповнюється 5 років, як запрацювала система  Prozorro

Фто: zaxid.net

1 серпня виповнюється 5 років, як використання Prozorro стало обов’язковим для всіх державних замовників. Відтоді інформація про перебіг кожної закупівлі стала відкритою для всіх, а в системі відбулось понад 2 мільйони конкурентних закупівель.

Про це повідомляє «Урядовий портал».

«Завдяки конкуренції бізнесу на торгах Prozorro впродовж 5 років державні та комунальні органи й підприємства змогли заощадити 190 млрд грн від суми, яку вони планували витратити на закупівлях. У середньому завдяки закупівлі в Prozorro на 1 млн грн замовники економлять 80–100 тисяч грн, і можуть скеровувати їх на додаткові потреби», – наголошується в повідомленні.

Зокрема, в 2020 році економія становила майже 56 млрд грн. Це майже вдвічі більше, ніж було щороку до того. Загалом сфера закупівель та система Prozorro постійно вдосконалюється. З 2022 року будуть повністю ліквідовані тендерні комітети. На їхню зміну прийде формат роботи через уповноважених осіб – фахівців, для яких закупівлі будуть не додатковим навантаженням, а оплачуваною роботою.

«Поява Prozorro зробила ринок держзакупівель більш відкритим та прозорим для бізнесу. 130 тисяч учасників змагалися на аукціонах Prozorro за ці 5 років. І понад 90% з них – це представники малого та середнього бізнесу», – наголосив перший віце-прем’єр-міністр –міністр економіки Олексій Любченко.

Як наголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, відкритість у публічних закупівлях формує новий рівень довіри між громадянами та державою, тому розвиток Prozorro залишається важливим елементом урядової політики.

«Система Prozorro залишається унікальним інструментом, який не тільки дозволяє економити на держзакупівлях, але і є однією з основ антикорупційної реформи в Україні», – підкреслив  Денис Шмигаль.

Нагадаємо, завдяки переходу підприємств Державного концерну «Укроборонпром» на закупівлі через систему Prozorro з 1  січня 2020 року економія бюджетних коштів склала понад 900 мільйонів гривень.

Теги розділу

закупівля
замовлення
система
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишився 6 днів 17 годин

Чи введуть в Україні третій локдаун?

З початком осені крива захворюваності на COVID-19 в Україні невпинно повзе до гори – за останні дні лікарі щодня фіксують тисячі осіб, які захворіли на небезпечну недугу. Тобто добовий показник захворюваності тепер став одним з найбільших з середини травня, а чотири регіони мають шанси відразу перескочити з «зеленої» до «червоної» зони карантину. Як, на Вашу думку, чи оголосять невдовзі за таких обставин в Україні третій локдаун?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись