headerImage
Наука і освіта

Житель Рівненщини знайшов зуб мамонта, який жив щонайменше 27 тисяч років тому

Наталія Бойко

За словами чоловіка, знахідка була «ні на що несхожою»

ФОТО: газета “Полісся”

Житель села Морочне (Рівненська область) Володимир Малайчук випадково знайшов на березі меліоративного каналу зуб мамонта. Знахідка має близько 20 см в довжину і, за словами Володимира, була «ні на що несхожою», повідомляє НВ.

Працівники Нобельського національного природного парку, до яких звернувся чоловік, припустили, що це зуб доісторичної тварини. Для більш точної ідентифікації вони звернулися до Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

Професор кафедри фізичної географії, геоморфології та палеогеографії Богдан Рідуш підтвердив, що знахідка являє собою моляр (корінний зуб) мамонта.

Читати також: На Хортиці знайшли неушкоджене поховання скіфського воїна віком 2,5 тисячі років

«Встановлено, що це — лівий верхній моляр другої дорослої зміни (М2), який належав молодій особині виду Mammuthus primigenius. Це проміжна (між ранньою та пізньою) форма мамонтів, яка існувала на території Східної Європи в другій половині пізнього плейстоцену, приблизно в інтервалі 55−27 тис. років тому», – пояснив Рідуш.

Теги розділу

зуб
мамонт
banner
Останні новини
Опитування
poll5x
9

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 8 днів 20 годин

Чи отримає Україна антидот від COVID найближчим часом?

Від учора у країнах Євросоюзу почалася вакцинація населення від коронавірусу. При цьому днем раніше кожна з них незалежно від кількості власного населення отримала однакову партію вакцини – до 9 750 доз. Як передбачається, на першому етапі вкацинації кожна з 27 країн Євросоюзу зможе «привити» близько 5 тисяч чоловік, а масова вакцинація, як очікується, зможе розпочатися лише наступної весни. В Україні чиновники ледь не всіх рангів навберебій намагаються запевнити українців у тому, що перемовини із зарубіжними партнерами щодо отримання заповітної вакцини тривають у конструктивному ключі, і вона ось-ось перетне державні кордони. У Мінздраві наголошують, що для вакцинації від коронавірусу вже у першому кварталі наступного року Україні знадобиться близько 40 мільйонів доз вакцини для 23 мільйонів населення, а для закупівлі рятівної вакцини в бюджеті країни вже передбачено 2,6 мільярда гривень. Чи вірите Ви, що Україна отримає антидот від COVID у найближчий час?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


Раунд 2/2

Залишилось 6 днів 20 годин

Чи вплине білоруський «касетний скандал» на розслідування справи щодо вбивства журналіста Шеремета?

Ледь не відразу після Нового року Україну та Білорусь сколихнула новина з оприлюдненням аудіозаписів нібито розмов колишніх високопосадовців білоруського КДБ, в яких начебто обговорюється фізична ліквідація скандально відомого журналіста Павла Шеремета. На Ваш погляд, ці записи:

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


Голосування

Залишилось 3 дні 20 годин

Чи вважаєте ви блокування Трампа в соцмережах правильним?

Twitter заблокував акаунт президента США Дональда Трампа на невизначений термін. Також призупинили акаунти глави Білого дому компанія Facebook, мережа Reddit і YouTube. Таке рішення викликало неоднозначну реакцію. Акаунт Трампа в Twitter мав приблизно 90 мільйонів читачів. Власники соціальних мереж пояснюють свій крок тим, что все ще діючий американський президент підбурював своїх прихильників до насилля та захоплення будівель органів державної влади, цей кром був дуже схвально сприйнятий прихильниками переможня президентських виборів Джо Байдена. У той же час, велика кількість прихильників Трампа і не тільки їх вважають блокування аккаунтів Трампа не демократичним, не правовим актом, що власники соцмереж не мають права, користаючись своїм монопольним становищем перебирати на себе функції держави та світового судді. Дехто з прихильників Трампа висловлюють побоювання з приводу можливості встановлення руками власників соцмереж світової лівацької диктатури. Такого собі нового, модернового комунізму із західним облмччям.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись