headerImage
Наука і освіта

Житель Рівненщини знайшов зуб мамонта, який жив щонайменше 27 тисяч років тому

Наталія Бойко

За словами чоловіка, знахідка була «ні на що несхожою»

ФОТО: газета “Полісся”

Житель села Морочне (Рівненська область) Володимир Малайчук випадково знайшов на березі меліоративного каналу зуб мамонта. Знахідка має близько 20 см в довжину і, за словами Володимира, була «ні на що несхожою», повідомляє НВ.

Працівники Нобельського національного природного парку, до яких звернувся чоловік, припустили, що це зуб доісторичної тварини. Для більш точної ідентифікації вони звернулися до Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

Професор кафедри фізичної географії, геоморфології та палеогеографії Богдан Рідуш підтвердив, що знахідка являє собою моляр (корінний зуб) мамонта.

Читати також: На Хортиці знайшли неушкоджене поховання скіфського воїна віком 2,5 тисячі років

«Встановлено, що це — лівий верхній моляр другої дорослої зміни (М2), який належав молодій особині виду Mammuthus primigenius. Це проміжна (між ранньою та пізньою) форма мамонтів, яка існувала на території Східної Європи в другій половині пізнього плейстоцену, приблизно в інтервалі 55−27 тис. років тому», – пояснив Рідуш.

Теги розділу

зуб
мамонт
banner
Останні новини

Австрійське село, яке тисячу років називалося Fucking, з 1 січня змінить назву

27 листопада 2020 20:05


Через карантин в Україні на 54% збільшилася кількість повідомлень про домашнє насильство

27 листопада 2020 19:23


Міноборони: цьогоріч ВМС отримають понад 20 відремонтованих суден

27 листопада 2020 17:48


З жовтня в Україні стало більше на 1 740 машин із «зеленими» номерами

27 листопада 2020 17:26

Опитування
poll3x
13

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 29 днів 22 години

Міністерство охорони здоров'я оновило стандарти госпіталізації хворих з COVID-19. На Вашу думку - це :

Тепер середня тяжкість захворювання буде визначатися при рівні сатурації (насичення крові киснем) у 92%, а не 93%, як зараз. Критерії, що визначають необхідність у госпіталізації: частота дихання – менше 10 або більше 30; сатурація – менше 92%; порушення свідомості; наявність низки супутніх захворювань.

Image

Павло Нера

0 коментарів


poll2x
9

голосів

Голосування

Залишилось 4 дні 22 години

Чи підтримуєте ви легалізацію медичного канабісу?

25 жовтня, в день місцевих виборів, було проведено всеукраїнське опитування, ініційоване Президентом України Володимиром Зеленським. Одне з п’яти питань стосувалося легалізації канабісу в медичних цілях. Згідно з результатами опитування, які охопили 74% підрахованих анкет, 64,8% українців підтримують легалізацію канабісу, 29,5% – проти.

Image

Ия Яновски

0 коментарів


poll3x
5

голосів

Голосування

Залишилось 10 днів 22 години

Шоу «Міністр хворіє в прямому ефірі»: чи справді Максим Степанов проходить «шлях звичайного пацієнта»?

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, який захворів на минулому тижні, пообіцяв у неділю пройти весь шлях «звичайного пацієнта», доповідаючи своїм фоловерам в соцмережі про кожен етап цього шляху. «Я планую пройти весь цей період, як звичайний пацієнт, фіксувати всі етапи й одразу, разом із командою Міністерства охорони здоров’я, шукати шляхи вирішення проблемних питань. Інформацією щодо свого «шляху пацієнта» я ділитимуся з вами щодня», – написав Степанов на своїй сторінці у «Фейсбуці». Детальніше – тут: https://iviche.com/news/koronavirus-ta-kabmin-v-sekretariati-zalyshylosia-tilky-dvoie-zdorovykh-stepanov-zrobyv-druhyy-krok-khvoroho

Image

Ия Яновски

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись